اخبار اخبار

در منطقه شمال غرب کشور

نخستین لیگ اینترنت اشیا برگزار می‌شود

نخستین لیگ اینترنت اشیا در منطقه شمال غرب با حمایت ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی ریاست جمهوری در روزهای 23 و 24 آبان‌ماه 96 برگزار می‌شود.

مرکز نوآوری اینترنت اشیا (آیوتیک)، لیگ IOT ایران را باهدف شناسایی تیم‌های توانمند شهرستانی در حوزه هوشمندسازی و ارائه خدمات مبتنی بر اینترنت اشیا (IOT) برگزار می‌کند. اولین دوره از این لیگ در بخش شمال غرب کشور در شهر تبریز و هم‌زمان با جشنواره ربع رشیدی برگزار می‌شود.

برای آماده‌سازی تیم‌ها و ایجاد زمینه دانشی و اطلاعاتی مناسب درباره موضوعات مورد رقابت میان تیم‌ها، یک پیش رویداد قبل از برگزاری مسابقه طراحی‌شده که در آن مباحث کلیدی مربوط به چهار موضوع اصلی لیگ (بهینه‌سازی مصرف انرژی، شهر هوشمند، خانه هوشمند و هوشمندسازی حمل‌ونقل) به ثبت‌نام‌کنندگان ارائه می‌شود.

پس از برگزاری پیش رویداد و مشخص‌شدن موضوعات موردعلاقه هر تیم، تیم‌ها به مدت 10 روز زمان خواهند داشت که با هم‌تیمی‌های خودروی ایده انتخابی خود کار کنند و پرزنت اولیه خود را آماده کنند.

درنهایت تیم‌ها در روز 23 آبان‌ماه در حضور داوران، طرح خود را ارائه می کنند و نتایج نهایی روز بعد هم‌زمان با اختتامیه جشنواره و نمایشگاه ربع رشیدی، اعلام می شود.

تیم‌هایی که موفق به کسب رتبه اول تا سوم شوند، علاوه بر دریافت جایزه اولیه لیگ به مسابقه نهایی لیگ راه پیدا می کنند. در مسابقه نهایی که بهمن‌ماه سال جاری در تهران برگزار می شود، برگزیدگان اول تا سوم هر منطقه با هم به رقابت خواهند پرداخت.

پنجمین نمایشگاه و جشنواره فناوری‌های نو و پیشرفته ربع رشیدی با حمایت ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری روزهای 20 تا 24 آبان ماه 96 در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی تبریز برگزار می‌شود.

منبع: خبرگزاری ایرنا

تصاویر مرتبط
تاریخ انتشار مطلب: 22 آبان 1396
بازدید ها: 921