اخبار اخبار

از میان 400 استارتاپ متقاضی

معرفی 10 تیم برگزیده رویداد استارتاپ جاده ابریشم

رویداد استارتاپ جاده ابریشم که از سوم تا نهم۹ آبان‌ماه با سفر هیئتی متشکل از داوران ایرانی و اروپایی و نیز تیم اجرایی این رویداد در هفت شهر مختلف ایران برگزار شد با اعلام ۱۰ استارتاپ برگزیده به پایان رسید.

برندگان رویداد استارتاپ جاده ابریشم معرفی شدند. این ۱۰ استارتاپ فروردین ماه سال آینده در رویدادی بین‌المللی در جزیره کیش با هم به رقابت خواهند پرداخت. از میان ۴۰۰ استارتاپ متقاضی شرکت در این رویداد، ۸۴۴ استارتاپ برای حضور در رویداد و معرفی خود در برابر هیئت داوران بین‌المللی در هفت شهر مختلف ایران انتخاب شدند.

اعضای تیم اجرایی استارتاپ جاده ابریشم به همراه ۶ عضو هیئت داوران مسافتی بیش از ۴ هزار کیلومتر را برای سفر به هفت شهر تبریز، رشت، تهران، اصفهان، یزد، شیراز و مشهد و با هدف شناسایی بهترین استارتاپ‌های ایرانی پیمودند. در مجموع بیش از ۱۵۰۰دانشجو،‌ کارشناس، کارآفرین و علاقه‌مند در رویدادهای برگزار شده در این هفت شهر شرکت کردند. همچنین بیش از ۲۰۰ درصد از بنیان‌گذاران استارتاپ‌ها که به معرفی کسب‌و‌کار نوآور خود پرداختند از بانوان بودند. علاوه‌بر این ۱۰ استارتاپ برگزیده، ۶ تیم محلی دیگر نیز به انتخاب هریک از ۶ داور این رویداد برای حضور در رقابت نهایی در جزیره کیش معرفی خواهند شد.

  این رویداد با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مرکز شتاب‌دهی نوآوری، اتاق بازرگانی تهران و تعدادی از پارک‌های علم و فناوری، دانشگاه‌ها و استارتاپ‌ها در این هفت شهر برگزار شد. به دلیل حجم بالای تعداد استارتاپ‌های ثبت‌نامی در تهران،  ۴ سهمیه به این شهر و ۶ سهمیه دیگر نیز به ۶ شهر دیگر اختصاص یافت. فهرست ۱۰ استارتاپ برگزیده رویداد به شرح زیر است:

تبریز: لوکوبوک (Lookabook) شبکه اجتماعی با هدف گسترش فرهنگ کتابخوانی و حمایت از نویسندگان

رشت: اِی‌کی‌او (AKO) دستگاهی کوچک و قابل حمل برای اندازه‌گیری میزان قند خون با استفاده از طیف‌نگاری فروسرخ و هوش  مصنوعی

تهران: فرانش (Faranesh) پلتفرم آنلاین یادگیری برای ارائه فیلم‌های آموزش مهارت‌های مختلف به کاربران فارسی زبان؛ پیاده (Peeyade) پلتفرمی رسانه‌ای برای پوشش جاذبه‌های فرهنگی و تفریحی تهران؛ تپسل (Tapselll) شبکه تبلیغات هوشمندتبلیغات دیجیتال؛ موبایل‌کمک (MobileKomakk) پل‌فرم درخواست خدمات تعمیر گوشی و لپ‌تاپ در محل

اصفهان:  باراون کو (BarOn Co) پلتفرمی مشابه اوبر برای اختصاص بار به رانندگان کامیون در شهرهای مختلف

یزد: اکوبار (Echobaar) پلتفرم ارتباط‌دهنده رانندگان وسایل نقلیه سنگین و شرکت‌های حمل بار

شیراز: کمدا (Komodaa) پلتفرم آنلاین ارتباطی برای خانم‌ها به منظور خرید و فروش لباس‌

مشهد: کشمون (Keshmoon) بازار آنلاین برای عرضه محصولات کشاورزی به‌ویژه زعفران

منبع: روابط عمومی رویداد

تصاویر مرتبط
تاریخ انتشار مطلب: 20 آبان 1396
بازدید ها: 733