اخبار اخبار

برای ایجاد تعامل و معرفی استارتاپ‌های فعال در حوزه معلولان

جشنواره توان‌تک برگزار می‌شود

جشنواره ‌توان‌تک به با هدف ایجاد تعامل و معرفی استارتاپ‌های فعال در حوزه معلولان و بهره‌گیری از فضای کسب‌وکار مجازی برای این قشر برگزار می‌شود.

به مناسبت روز جهانی معلولان، جشنواره توان‌تک (Tavan Tech) به همت مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد با حضور استارتاپ‌های موفق و شرکت‌های صاحب‌نام حوزه تجارت الکترونیک با هدف معرفی سرویس­ها و خدمات موثر در بهبود کیفیت زندگی شهروندان، به‌ویژه توان‌یابان از 21 تا 23 آذرماه برگزار می‌شود.

توان ­تک رویدادی استارتاپی در حوزه معلولیت است که در آن، افراد دارای معلولیت با فناوری­های نوین و کاربردهای آن در مشاغل دانش‌محور و غیرفیزیکی آشنا شده و فرصت­های شغلی پایدار در کسب‌وکارهای مبتنی بر اینترنت، بررسی و معرفی خواهندشد.

در توان‌تک تلاش می­شود با هم­افزایی و مشارکت استارتاپ­های فعال در حوزه معلولیت برای گسترش و توسعه این نوع کسب‌وکارها اقدامات مؤثری انجام شده و چشم‌اندازی روشن برای سرمایه­گذاری در این حوزه فراهم شود. همچنین نمایشگاهی که با حضور استارتاپ‌ها در این رویداد برگزار می‌شود، امکانات موجود در فضای اینترنت و اثر مثبت آن را در زندگی فردی و اجتماعی افراد دارای معلولیت به نمایش می‌گذارد.

مدیرعامل مجتمع رعد درباره چشم‌انداز و اهداف این رویداد گفت: توان‌تک فرصتی است برای شناساندن پتانسیل یازده درصد از افراد جامعه. ما در این رویداد چند هدف اصلی را دنبال می‌کنیم؛ هدف نخست ما ایجاد اشتغال برای توا‌ن‌یابان است. شناساندن فرصت‌های حوزه فاوا به توان‌یابان، استفاده از خدمات استارتاپ‌های فاوا برای بهبود کیفیت زندگی توان‌یابان، ایجاد شرایط افزایش مهارت از طریق کارآموزی و کاریابی توانیابان و شناساندن توانمندی‌های توان‌یابان به استار‌تاپ‌ها هم از دیگر اهداف این رویداد هستند. پناهی افزود: مهم‌ترین هدف توان‌تک، تشویق استارتاپ‌ها برای مناسب‌سازی خدمات‌شان متناسب با نیاز توانیابان است. به همین منظور، مجتمع رعد جایزه ویژه‌ای را برای استارتاپ برگزیده هیئت داوران رویداد در نظر گرفته‌است. این جایزه به استارتاپی داده‌می‌شود که بیشترین اثر را در حوزه خدمت‌رسانی به جامعه توانیابان کشور داشته‌باشد.

مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد با گذشت 34 سال فعالیت در عرصه آموزش­های مهارتی و دانشگاهی افراد دارای معلولیت و همکاری با 28 مرکز مشابه و مستقل در سایر استان­ها و شهرستان­ها، توانمند­سازی و ارتقای کیفیت زندگی توان‌یابان را دنبال می­کند.

علاقه‌مندان به حضور در این رویداد می‌توانند به وب‌سایت رویداد توان‌تک به نشانی http://raad-charity.org/tavantech مراجعه کنند.

منبع: روابط عمومی موسسه رعد

تصاویر مرتبط
تاریخ انتشار مطلب: 20 آبان 1396
بازدید ها: 762