اخبار اخبار

با هدف تسهیل‌گری

گردهمایی توسعه کسب‌وکارهای نوپای فاوا برگزار ‌شد

گردهمایی کارشناسان مراکز استانی مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپای فاوا با هدف انجام خدمات در زمینه فناوری اطلاعات و رشد و توسعه استارتاپ‌ها برگزار ‌شد.

نخستین گردهمایی کارشناسان مراکز استانی مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپای فاوا شامل کارشناسان پارک‌های علم و فناوری سراسر کشور و اداره‌های کل فناوری اطلاعات استان‌ها، سه‌شنبه ۱۶ آبان‌ماه 96 در سالن اجتماعات مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپای فاوا برگزار شد.

در این برنامه، مدیر و کارشناسان این مرکز به ارائه مطالبی درباره چگونگی فعالیت هریک از بخش‌های مرکز پرداختند و برنامه‌های فاز بعدی مرکز را در سراسر کشور مرور کردند.

مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپای فاوا این فعالیت‌ها را با هدف انجام خدمات در زمینه فناوری اطلاعات و رشد و توسعه استارتاپ‌ها در سراسر کشور انجام می‌دهد. بر این اساس، شناسایی اعضای زیست‌بوم کسب‌وکارهای نوپای فاوا در استان‌ها، ایجاد هماهنگی و تعامل موثر بین اعضای زیست‌بوم، تسهیل ایجاد و رشد کسب‌وکارهای نوپای محلی برای حفظ سرمایه‌های انسانی در استان، عرضه خدمات مشاوره‌ای و آموزشی به اعضا و پایش زیست‌بوم کسب‌وکارهای نوپای فاوای استان‌ها از برنامه‌های این دوره از مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپای فاوا است که به‌واسطه آموزش‌هایی که در این گردهمایی داده‌شد به انجام می‌رسد.

به‌کارگیری مشاوران توانمند، ارائه مشاوره‌های تخصصی به اعضای زیست‌بوم کسب‌وکارهای نوپای فاوای محلی اعم از فنی، کسب‌وکاری و حقوقی، کمک به برگزاری رویدادهای موضوع‌محور با اولویت‌های استانی برای حل مسائل صنایع استانی از طریق به‌کارگیری فاوا، برگزاری کارگاه‌های آموزشی مرتبط با کسب‌وکارهای نوپای فاوا در استان و برگزاری جلسات کمیته راهبری واحد استانی بخشی از خدمات این مراکز استانی به‌منظور گسترش و بهبود وضعیت کسب‌وکارهای نوپا در استان‌هاست.

منبع: خبرگزاری ایسنا

تصاویر مرتبط
تاریخ انتشار مطلب: 17 آبان 1396
بازدید ها: 67