اخبار اخبار

معاون علمی رئیس‌جمهور در دیدار با وزیر صنعت

حل مشکلات جامعه به یاری استارتاپ‌های خدماتی

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور استارتاپ‌ها را پایه‌گذار حوزه جدیدی در ارائه خدمات همچون توزیع محصولات غذایی دانست که این ورود گام بزرگی برای حل مشکلات جامعه است.

سورنا ستاری در نشست مشترک با محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه استارتاپ‌ها حوزه جدیدی در ارائه خدمات ایجاد کرده‌اند، اظهار کرد: با حمایت وزارت صنعت، معدن و تجارت شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور در حوزه توزیع کالا می‌توانند اتفاق‌های خوبی را رقم بزنند و به پلتفرمی برای تنظیم بازار تبدیل شوند.

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور حضور شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه توزیع کالا را اتفاقی مناسب دانست و ابراز کرد: بوروکراسی اداری و سیستم تأمین مالی دو مشکل شرکت‌های دانش‌بنیان و کسب‌وکارهای فناورانه است که باید مورد توجه بیشتری قرار گرفته و برای رفع آن اقداماتی انجام شود. در دو سال گذشته شاهد سرمایه‌گذاری قابل توجهی در استارتاپ‎های خدماتی هستیم که این مسئله نشان‌دهنده توسعه فعالیت شرکت‌های فناور خدماتی است.

رئیس بنیاد ملی نخبگان با اشاره به حمایت وزارت صنعت، معدن و تجارت از شرکت‌های فناور گفت: کاهش هزینه‌ها و ورود فناوری روز دنیا به صنایع دو مزیت استارتاپ‌ها و کسب‌وکارهای نوین است. در کشورمان نیز با حمایت وزارت صنعت، معدن و تجارت در حوزه خودرو می‌توان فعالیت‌های خوبی برای حل مشکلات زیست‌محیطی انجام داد.

ستاری وضعیت شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور در حوزه فناوری مانند بیوتکنولوژی و تجهیزات پزشکی را مناسب ارزیابی کرد و گفت: این شرکت‌های فناور ممکن است زمان طولانی‌تری برای شکوفایی اقتصادی نیاز داشته‌باشند، اما همان‌طور که شاهد هستیم توانسته‌اند گام‌های بزرگی همچون صدور دارو به روسیه را بردارند.

وی همچنین انجام پروژه‌های ویژه همچون تولید خودروی برقی و اینترنت اشیا را با محوریت بخش خصوصی در دستور کار معاونت علمی اعلام کرد.

در پایان نشست قرار شد کمیته مشترکی میان وزارت صنعت، معدن و تجارت و معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری برای رسیدن به نقشه راه و زبان مشترک و نظام‌مند کردن همکاری‌ها تشکیل و پیگیری شود.

منبع: خبرگزاری ایلنا

تصاویر مرتبط
تاریخ انتشار مطلب: 16 آبان 1396
بازدید ها: 216