اخبار اخبار

محصول جدید SUSE Studio Express

ادغام SUSE Studio با Open Build Service

SUSE ایجاد تصاویر سیستم‌عامل سفارشی را با SUSE Studio Express آسان‌تر می‌کند.

زمانی‌که SUSE برای نخستین‌بار در سال 2010، SUSE Studio را معرفی کرد، این یک تغییر بنیادین به شمار می‌آمد. شما می‌توانستید توزیع لینوکس خود را بدون اینکه کارشناس لینوکس باشید، ایجاد کنید. امروزه، ما از تصاویر عادی لینوکس داخل کانتینرها، ماشین‌های مجازی (VM) و هر فضای ابری که ارزشش را داشته‌باشد، استفاده می‌کنیم. بنابراین SUSE با ادغام با اوپن بیلد سرویس (OBS) خود، ابزاری بهتر برای دسته‌بندی بسته‌ها با توزیع‌های لینوکس برای ارسال تصاویر سفارشی لینوکس ایجاد کرد. این محصول جدید SUSE Studio Express نام خواهد داشت.

به گفته اندریاس جاگر، مدیر پروژهSUSE ، این ابزار به‌روز شده «می‌تواند هرگونه تصویری را مدیریت کند.» جاگر توضیح داد: «موتور پیش‌فرض برای ساخت تصاویر در SUSE کیوی (KIWI) است و هم درSUSE Studio و هم در اوبی‌اس استفاده شده‌است. تصمیم گرفتیم تا دو سرویس آنلاین را برای یک راه‌حل مشترک در هم ادغام کنیم.»

SUSE Studio Express جدید ویژگی‌های زیر را دارد:

همکاری در ساخت تصویر: شما می‌توانید کلون، تغییر، ارسال و بررسی عادی چرخه به‌روزرسانی تصویر و ارسال آن به مالک اصلی‌اش را انجام دهید. این برنامه همچنین برای تصاویر تمپلیت که دیگران استفاده می‌کنند، یک پایگاه است.

پشتیبانی از طراحی اضافی: SUSE Studio تنها ایکس 86-64 را به‌کار می‌برد. شما باSUSE Studio Express می‌توانید تصاویری برای همه طراحان SUSE ، نه‌تنها برای اینتل/ای‌ام‌دی (AMD) ایکس86-64 و همچنین برای ای‌آرام (ARM)، پاور (Power) و آی‌بی‌ام زی سیستمز (IBM z Systems) بسازید.

توسعه آزاد: کد کامل منبع در دسترس است و تیم توسعه در حال نوشتن گزارش‌های سریع خود هستند. اگر شما می‌خواهید کد را به (UI) جدید ارسال کنید یا تمپلت‌های عکس را اضافه کنید، بشتابید.

اوبی‌اس انعطاف‌پذیرتر خواهد شد: این برنامه قادر خواهد بود تا از زنجیره ابزارهای تصویری پشتیبانی کند.

توسعه تصویر به عنوان بخشی از توزیع توسعه قابل انجام است: به این طریق عکس‌ها را می‌توان مستقیما در توزیع محصول ایجاد کرد. در آینده، این برنامه به ما اجازه خواهد داد تا با حفظ به‌روزرسانی به این تصاویر دسترسی داشته‌باشیم. به‌علاوه، ساخت تصاویر برای نسخه‌های توزیع‌نشده نیز امکان‌پذیر خواهدبود.

کاربران نسخه موجود SUSE Studio می‌توانند فایل‌های کیوی موجود خود را به SUSE Studio Express منتقل کنند. توسعه‌دهندگان باید در ذهن داشته‌باشند که این انتقال تصاویر ممکن است شامل به‌روزرسانی به نسخه‌های جدیدتر کد شود، بنابراین ممکن است نیاز باشد شما تنظیمات خود را به‌روزرسانی کنید.

کار روی پروژه SUSE Studio Express ادامه دارد و قرار است ویژگی‌های بیشتری به آن افزوده شود. یکی از این ویژگی‌ها به شما این امکان را می‌دهد تا تصاویر جدید و تازه خود را به فضاهای ابری عمومی آپلود کنید. تیم توسعه همچنین در حال کار روی مستندسازی بهتر است تا توسعه‌دهندگان راحت‌تر بتوانند ترکیبی از برنامه‌ها را برای توزیع لینوکس رایج ایجاد کنند.

Studio Express هم‌اکنون روی حالت بتا قرار دارد. شما هم‌اکنون می‌توانید با استفاده از openSUSE Leap 42.3 یا SUSE Linux Enterprise 12 SP3 برای شالوده تصاویر خود استفاده کنید. انتظار می‌رود این برنامه در سه‌ماهه چهارم سال 2017 برای همه کاربران آماده باشد.

منبع خبر

تصاویر مرتبط
تاریخ انتشار مطلب: 15 آبان 1396
بازدید ها: 345