اخبار اخبار

مدیرکل امور بین‌الملل وزارت ارتباطات

هماهنگی با برگزارکننده رویداد جهانی موبایل

در پی انتشار برخی اخبار مبنی بر منع حضور شهروندان ایرانی در رویداد جهانی موبایل بارسلون به بهانه تحریم، مدیرکل امور بین‌الملل وزارت ارتباطات از هماهنگی برای رفع این مشکل خبر داد.

حسین ملک، مدیرکل امور بین‌الملل و مطالعات راهبردی وزارت ارتباطات، با تاکید بر هماهنگی‌های انجام شده با برگزارکننده نمایشگاه جهانی موبایل بارسلون، گفت: هیچ منعی برای حضور شهروندان ایرانی در این نمایشگاه وجود ندارد.

مدیرکل امور بین‌الملل و مطالعات راهبردی وزارت ارتباطات، گفت: پیرو ابراز نگرانی از اخبار منتشر شده در مورد اعمال محدودیت از سوی برگزار کنندگان نمایشگاه جهانی موبایل بارسلونا برای شرکت ایرانیان در آن نمایشگاه با برگزار کننده کنفرانس هماهنگی شده‌است و درنتیجه اکنون هیچ منعی برای حضور شهروندان ایرانی در نمایشگاه ۲۰۱۸ که دارای روادید شنگن باشند، وجود ندارد.

وی اظهار کرد: مجری نمایشگاه جهانی موبایل بارسلونا اعلام کرده‌است که در سال جاری، امکان ارسال دعوت‌نامه برای صدور ویزا وجود ندارد، اما اگر شهروندان ایرانی ویزای شنگن یا ورود به اسپانیا را داشته‌باشند و یا بتوانند به هر طریق دریافت کنند، می‌توانند در نمایشگاه ثبت‌نام کرده و از آن استفاده‌کنند.

پیش از این نیز برخی اخبار غیررسمی از ممانعت حضور اپراتورها و شرکت‌های ایرانی در این رویداد جهانی به بهانه تحریم خبر دادند که وزیر ارتباطات آن را تکذیب کرد.

منبع: خبرگزاری مهر

تصاویر مرتبط
تاریخ انتشار مطلب: 14 آبان 1396
بازدید ها: 194