اخبار اخبار

هم‌زمان با هفته پدافند غیرعامل

سامانه نظارت ابری بر فضای سایبری کشور رونمایی شد

سامانه نظارت ابری بر فضای سایبری کشور هم‌زمان با هفته پدافند غیرعامل توسط وزیر ارتباطات و رئیس سازمان پدافند غیرعامل افتتاح شد.

سامانه نظارت ابری پادویش با هدف تامین امنیت زیرساخت‌های حیاتی و حساس کشور توسط یک شرکت دانش‌بنیان، طراحی و با حضور محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و سردار غلامرضا جلالی، رئیس سازمان پدافند غیرعامل، بهره‌برداری شد. این سامانه نظارت بر فضای سایبری در مراسم نکوداشت هفته پدافند غیرعامل که صبح امروز در وزارت ارتباطات برگزار شد به بهره‌برداری رسید.

این سامانه امکان رصد و مراقبت همه‌جانبه از فضای سایبری، رصد تمام رایانه‌های متصل به شبکه، کشف و خنثی کردن تهدیدات فضای سایبری و مجازی را فراهم می‌کند. سامانه نظارت ابری پادویش با جمع‌آوری اطلاعات در فضای سایبری و تحلیل فرآیندها از اطلاعات موجود در فضای سایبر مراقبت می‌کند و به‌طور کلی رصد و مراقبت دائمی در فضای سایبری را به همراه دارد. این سامانه به مرکز کلان داده تهدیدات بدافزاری متصل خواهدشد.

در این مراسم همچنین سه تفاهم‌نامه با حضور وزیر ارتباطات و رئیس سازمان پدافند غیرعامل در حوزه موضوعات پدافندی به امضا رسید، ازجمله این تفاهم‌نامه‌ها تدوین پیوست پدافندی شبکه ملی اطلاعات بین کمیته پدافند غیرعامل وزارت ارتباطات و مرکز تحقیقات مخابرات و تفاهم‌نامه جذب نخبگان سرباز در پدافند غیرعامل است. در همین حال تمبر نکوداشت هفته پدافند غیرعامل در این مراسم ابطال شد.

منبع: خبرگزاری مهر

تصاویر مرتبط
تاریخ انتشار مطلب: 10 آبان 1396
بازدید ها: 201