اخبار اخبار

توسط سازمان نظام صنفی رایانه‌ای

برترین استارتاپ‌های الکام استارز 96 تقدیر شدند

سازمان نظام صنفی رایانه‌ای از بیست استارتاپ برتر سالن الکام استارز در بیست‌وسومین نمایشگاه الکامپ تقدیر کرد.

در نشستی با حضور ناصرعلی سعادت، رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور، باقر بحری، مدیر اجرایی نمایشگاه الکامپ و گلرخ بحری، مدیر سالن الکام استارز از بیست استارتاپ برتر سالن الکام استارز در بیست‌وسومین نمایشگاه الکامپ تقدیر شد.

در ابتدای نشست رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور ضمن قدردانی از استارتاپ‌های حاضر در نشست بر لزوم آشنایی و مشارکت کسب‌وکارهای نوپا با سازمان تاکید کرد و افزود: سازمان نظام صنفی رایانه‌ای با سابقه 13 سال فعالیت به‌دنبال برآورده کردن خواسته‌ها و انتظارات صنفی با اتکا بر توان بخش خصوصی است و کسب‌وکارهای نوپای حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات نیز می‌توانند از این بستر استفاده کنند و با مشارکت در کمیسیون‌های تخصصی و ایجاد اتاق‌های فکر در جهت رفع مشکلات و همچنین پیشرد اهداف خودشان و صنف گام بردارند.

سپس باقر بحری گفت: طی سه سال گذشته که برگزاری نمایشگاه الکامپ برعهده سازمان نظام صنفی رایانه‌ای نهاده شده‌است تمام تلاش خود را به کار گرفتیم تا در کنار کسب‌وکارهای قدیمی که در طی سال‌ها در این حوزه فعالیت می‌کردند از کسب‌وکارهای نوپا نیز حمایت کنیم تا با حضور و نقش‌آفرینی استارتاپ‌ها جان تازه‌ای به صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور بدهیم.

او افزود: فراهم ساختن شرایط حضور در نمایشگاه تخصصی الکامپ، اختصاص سالنی مجزا و با بهترین امکانات و تجهیزات موجود و اعزام تیم‌های برتر به نمایشگاه‌های بین‌المللی یکی از این نقش‌های حمایتی سازمان است تا ضمن نشان دادن قواعد بازی به کسب‌وکارهای نوپا آنها را با بازارهای ملی و بین‌المللی نیز آشنا ساختیم.

سعادت با اشاره به اینکه جایزه سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور به برترین استارتاپ‌های الکام‌استارز، حضور در نمایشگاه جیتکس بود و افزود: انتخاب نمایشگاه جیتکس با نظرسنجی از 10 استارتاپ برتر صورت گرفت که با استقبال اکثریت روبرو شد و شاهد بودیم در بخش رقابتی 4 استارتاپ ایرانی جزو 50 استارتاپ برتر جیتکس انتخاب شدند که از میان آنها دو استارتاپ موزار و کامنت ماینر جزو برترین‌های الکام استارز بودند.

در ادامه به هر استارتاپ فرصت کوتاهی برای اظهارنظر داده شد که راحیل محمدی از استارتاپ کیف پول شخصی نیو، ضمن تشکر از برگزاری با کیفیت الکام استارز امسال، گفت: حضور در نمایشگاه جیتکس با توجه به اینکه بر منطقه خاورمیانه متمرکز است برای شناخت بازارهای مشابه بازار خودمان بسیار مفید بود.

خدادای از استارتاپ رد کالا با اشاره بر اینکه آشنایی با الکام استارز مسیر ردکالا را روشن کرد، افزود: از طریق الکام استارز با سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور به عنوان نهاد متولی استارتاپ‌های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات آشنا شدیم.

علی غیوری از استارتاپ کتابخوان الکترونیک خوانا نیز با اشاره به اینکه در جریان برگزاری نمایشگاه روابط خوبی برقرار شد که ادامه مسیر ما را تسهیل ساخت و گفت: با این حال با مشکل تعدد مراکز صادر کننده مجوز فعالیت روبرو هستیم که اغلب پیگیری‌ها و نامه‌های ما را بدون پاسخ می‌گذارند از سازمان انتظار داریم این دست از مشکلات ما را پیگیری کند.

قاسم‌زاده از استارتاپ ابرآروان نیز ضمن قدردانی از رشد صعودی الکام استارز طی سه سال گذشته و فراهم ساختن فرصت‌های حضور در عرصه‌های بین المللی، گفت: مسئله تعدد مراکز صادر کننده مجوزها مشکلی است که استارتاپ‌ها به صورت مشترک با آن دست در گریبان هستند و از سازمان می‌خواهیم ما را یاری کند.

میلاد نوری از استارتاپ پونز با تاکید بر اینکه بازخوردهای خوبی از سوی سرمایه‌گذاران خارجی بعد از حضور در جیتکس داشتیم، گفت: حضور در نمایشگاه الکام استارز پنجره خوبی برای معرفی رسمی استارتاپ‌ها به شمار می‌رود.

امین مطلبی از حراجی آنلاین چوبید، گفت: از سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور می‌خواهیم که نهاد متولی استارتاپ‌های حوزه فاوا باشد تا بتوانیم با اتکا به یک نهاد قدرتمند و متمرکز مطالبات‌مان را پیگیری کنیم.

امیرحسین حسینی‌پژوه از استارتاپ می‌بریم با اشاره به توان اندک استارتاپ‌ها گفت: از سازمان برای برگزاری نمایشگاه الکامپ و برپاسازی سالن الکام استارز تشکر می‌کنیم و می‌خواهیم که به عنوان نهاد متولی ما پنجره ارتباطی ما با دستگاه‌ها و مسئولان باشد.

بهناز کوهپر از استارتاپ خانه‌داران و نولا نیز پیشنهاد برگزاری جلسات مشترک استارتاپ‌ها با حضور مدیران و روسای سازمان را مطرح کرد که با استقبال حاضران روبرو شد.

سپس ابوذر معتمدی از موسسه فرهنگی و هنری شباویز با اشاره به اینکه حضور در الکام استارز یک تجربه متفاوت بود، افزود: هدف‌مان از حضور در جیتکس برقراری ارتباط با بازدیدکنندگان ایرانی و به خصوص مسئولان کشور و همچنین سرمایه‌گذاران و شتاب‌دهنده‌ها بود که به خوبی انجام شد.

فتح‌الله فتحی از استارتاپ موزرا نیز با اشاره به اینکه مدت زمان کافی برای برنامه‌ریزی و آماده‌سازی محتوای لازم برای جیتکس را نداشتیم، گفت: حضور در جیتکس تجربه خوبی بود ولی موزرا به بازارهای بین‌المللی نیاز دارد و ما سبیت را ترجیح می‌دادیم.

طاهرخانی از استارتاپ لینکپ نیز با مقایسه الکام استارز با جیتکس گفت: سطح استارتاپ‌های الکام استارز بسیار بالاتر از جیتکس بود، اما کیفیت امور اجرای جیتکس بهتر از الکام استارز بود با اینکه امسال شاهد رشد صعودی الکام استارز بودیم.

پویان ابراهیمی از استارتاپ اسمارت وای‌فای با اعلام اینکه در سه سال گذشته سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور تنها نهادی بود که بدون دریافت هزینه به ما کمک کرد، گفت: از سازمان برای فراهم ساختن فرصت حضور در الکام استارز و جیتکس تشکر می‌کنیم، این دو تجربه نگرش ما را برای ادامه مسیر بسیار تغییر داد.

امیرجلال‌الدین شوکتی از استارتاپ تحلیل ارتباط برنا گفت: تجربه نخست ما از حضور در نمایشگاه بود، هدف‌مان آشنایی با دستگاه‌ها و نهادهای تصمیم‌گیر بود که به این هدف دست یافتیم. پس از این تجربه فعالیت‌های ما بیشتر دیده‌شد و سرمایه‌گذاران با اعتماد بیشتری با ما همکاری کردند.

احمد اسدی از استارتاپ کامنت ماینر با اشاره به اینکه اولین تجربه حضورشان در الکام استارز بود، گفت: با اینکه کامنت ماینر بر بستر فارسی است و مخاطب B2B است، استقبال خوبی از ما شد و خودمان را محک زدیم رقبا را شناختیم و مسیرهای پیشرفت را جست‌وجو کردیم.

سعادت نیز در ضمن قدردانی از نقطه نظرات استارتاپ‌ها در پاسخ به درخواست استارتاپ‌ها گفت: اکنون قانونی برای استارتاپ‌هایی که هنوز در قالب یک شرکت تعریف نشده‌اند و یک تیم هستند وجود ندارد. در حال آماده‌سازی شرایطی هستیم تا تمامی استارتاپهای حوزه فاوا زیر چتر سازمان جمع شوند که این جریان دوسویه است و علاوه بر بستر سازی نیازمند تلاش و مشارکت کسب‌وکارهای نوپا هم هست.

سپس باقر بحری نیز تمامی استارتاپ‌ها را به مشارکت در کمیسیون‌های تخصصی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای دعوت کرد تا به صورت تیمی مسائل و مشکلات بررسی و راهکاری عملیاتی برای آنها تهیه شود.

در پایان نیز ضمن قدردانی از استارتاپ‌های حاضر در نشست هدایایی از سوی اسپانسرهای الکام استارز به برترین‌های الکام استارز اهدا شد.

منبع: روابط عمومی

تصاویر مرتبط
تاریخ انتشار مطلب: 10 آبان 1396
بازدید ها: 262