اخبار اخبار

با حضور 16 نماینده ایران

برگزاری دومین جشنواره جهانی بازی‌های موبایلی

IMGA یا جشنواره بین‌المللی بازی‌های موبایلی یکی از مهم‌ترین رویدادهای مرتبط با بازی‌های دیجیتال در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا محسوب می‌شود که در دومین دوره آن بازی‌سازان ایرانی حضوری پررنگ خواهند داشت.

مراسم اختتامیه دومین دوره این رویداد در حالی به‌زودی برگزار می‌شود که این جشنواره برای بازی‌سازان ایرانی حاشیه‌هایی هم به همراه داشته‌است؛ اوایل مهر ماه بود که نامزدهای این دوره از جشنواره معرفی شدند که ۱۶ بازی ایرانی نیز در بین آنها بود. یک روز بعد تمامی ۱۶ بازی نامزد شده که برای رای‌گیری روی سایت جشنواره قرار داده شده‌بودند به‌شکل عجیبی حذف شدند، اما درنهایت با پیگیری‌های سریع بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، فردای همان روز تمامی ۱۶ بازی به لیست بازی‌های نامزد جشنواره برگشتند و همه چیز به روال عادی خود بازگشت.

در مجموع، در دومین IMGA خاورمیانه ۵۵ بازی نامزد شده‌اند که ۱۶ مورد از آنها بازی‌های ایرانی هستند که این عدد، رقم بسیار قابل‌توجهی است. به‌همین دلیل بازی‌سازان ایران شانس بالایی در کسب جایزه از این جشنواره دارند.

مراسم اختتامیه این جشنواره ۱۱ نوامبر برابر با۲۰ آبان‌ماه 96 در اردن و شهر عمان برگزار می‌شود و باید دید آیا حواشی بازه اعلام نامزدهای حاضر در این رویداد به پایان رسیده یا در بازه اعلام نتایج قرار است شاهد صورت دیگری از این حواشی باشیم.

بازی‌های:

4Wheelers ساخته شده توسط استودیو اردیبهشت (Ordibehesht Studio)،Ancients Revival ساخته شده توسط آناشید گیمز(Anashid Games)، Around Mars ساخته شده توسط استودیو اپینو (Appinu Studio)، Clown:Legendary Theater ساخته شده توسط گیم اوریجینز (Game Origins) ، Live TV Tycoon ساخته شده توسط اسید گرین گیمز و سورنا گیمز ( Acid Green Games and Sourena Games) ، پسرخوانده Mafioso ساخته شده توسط استودیو پاییزان گیم (Paeezan Game Studio)، پرسیتی PerCity ساخته شده توسط ترند آن دیجیتال (Turned On Digital)، خروس جنگی Rooster Wars ساخته شده توسط مدریک (Medrick Fze) ، Shadow Racer ساخته شده توسط نوآ گیمز (Noa Games)، Spring Farm از شرکت مدریک (Medrick Fze)، Super Sheep ساخته شده توسط اپینو(Appinu) ، The Ballion ساخته شده توسط لکسیپ گیمز (Lexip Games) ، قفس The Cage ساخته شده توسط منتال استودیو (Mental Studio) ، بدو دهقان بدو Run Dehghan Run ساخته شده توسط تی‌توتم (TeeToTumEntertainment) ، نبرد اساطیر Battle of Legends ساخته شده توسط تریکسمن استودیوز (Trixmen Studios)، نجات قلعه Save Castle ساخته شده توسط دریم رین (Dream Rain) اسامی این 16 بازی هستند.

منبع: خبرگزاری مهر

تصاویر مرتبط
تاریخ انتشار مطلب: 09 آبان 1396
بازدید ها: 216