اخبار اخبار

به میزبانی دانشگاه امیرکبیر

مسابقات برنامه‌نویسی ACM برگزار می‌شود

هفدهمین دوره از مسابقات معتبر و بین‌المللی برنامه‌نویسی دانشجویی ACM-ICPC دانشگاه امیرکبیر از ۱۲ آبان‌ماه ۹۶ در دانشگاه امیرکبیر برگزار خواهد شد.

مسابقه برنامه‌نویسی دانشجویی ACM-ICPC که زیرنظر «انجمن ماشین‌های محاسباتی-ACM »، معتبرترین انجمن جهان در رشته‌های علوم و مهندسی کامپیوتر، برگزار می‌شود شامل سلسله‌ مسابقه‌هایی ‌است که به‌صورت مرحله‌ای و به‌ منظور کسب سهمیه برای حضور در مرحله‌ جهانی این مسابقه صورت می‌گیرد.

این مسابقه بین تیم‌های دانشگاهی و دانشجویان رشته‌های علوم کامپیوتر، مهندسی کامپیوتر، مهندسی برق و ریاضی ایران و تعدادی از دانشگاه‌های برتر اروپا ازجمله دانشگاه KTH Royal Institute of Technology سوئد و دانشگاه university of munich آلمان و به شکل هم‌زمان و مولتی‌سایت از سه سایت تهران، مونیخ آلمان و استکهلم سوئد) برگزار می‌شود.

شرکت‌کنندگان در این مسابقه در قالب تیم‌های سه نفره در یک سایت کامپیوتری بدون ارتباط با محیط خارجی قرار می‌گیرند. شرکت‌کنندگان پس از حل هر سوال، پیاده‌سازی پاسخ را به یکی از زبان‌های برنامه‌نویسی رسمی مسابقه C،C++ و Java به منظور بررسی برای سیستم داوری ارسال می‌کنند.

سپس تیم‌ها بر اساس تعداد سوالات حل‌شده، جریمه‌های ارسال پاسخ نادرست و زمان حل سوالات رتبه‌بندی می‌شوند. شرکت‌کنندگان می‌توانند جدول رده‌بندی لحظه‌ای را تا قبل از پایان مسابقه به صورت زنده و آنلاین مشاهده کنند.

مسابقه برنامه‌نویسی ACM-ICPC از سال ۱۹۷۰ برگزار می‌شود و هم‌اکنون به‌عنوان معتبرترین و مهم‌ترین مسابقه‌ برنامه‌نویسی دنیا شناخته‌می‌شود. در سال گذشته میلادی نیز ۴۰۲۶۶ دانشجو از ۲۷۳۶ دانشگاه و ۱۰۲ کشور جهان در این مسابقه شرکت کرده‌اند.

شرکت IBM از سال ۱۹۹۷، حامی رسمی این مسابقات است. دانشگاه صنعتی امیرکبیر، انجمن علمی دانشجویی دانشکده مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات دانشگاه صنعتی امیرکبیر (پلی‌تکنیک تهران) به‌عنوان قدیمی‌ترین دانشگاه صنعتی کشور و یکی از معتبرترین دانشگاه‌های ایران، برگزارکننده‌ مسابقه‌ برنامه‌نویسی دانشجویی ACM است. همچنین گروه ICPC دانشکده مهندسی کامپیوتر در برگزاری این مسابقات همکاری می‌کنند.

منبع: خبرگزاری مهر

تصاویر مرتبط
تاریخ انتشار مطلب: 09 آبان 1396
بازدید ها: 302