اخبار اخبار

وزیر ارتباطات اعلام کرد

سند توسعه شبکه ملی اطلاعات نهایی‌سازی می‌شود

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از نهایی‌سازی سند توسعه شبکه ملی اطلاعات و انطباق اقدامات اجرایی شده با مصوبه این پروژه ملی خبر داد.

محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، با اشاره به ادامه روند اجرایی شدن شبکه ملی اطلاعات گفت: طرح شبکه  ملی اطلاعات بازنگری نمی‌شود، بلکه قصد داریم سند توسعه این شبکه ملی را نهایی‌ کنیم.

وی با اشاره به اسناد بالادستی و قوانین موضوع برنامه ششم و نیز سند الزامات شبکه ملی اطلاعات که به تصویب شورای عالی فضای مجازی رسیده‌است، ادامه داد: مطابق با این اسناد توسعه‌ای، شبکه ملی اطلاعات به لحاظ اثرات اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و زیست‌محیطی با همکاری و تعامل با همه دستگاه‌های تابعه، بخش خصوصی و نهادهای علمی ـ تحقیقاتی کشور، خبرگان، جوانان و ایده‌پردازان نهایی‌سازی می‌شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: شبکه ملی اطلاعات تاکنون اجرا شده‌است و ما در حال انطباق آنچه که تاکنون اجرا شده با سند تبیین الزامات این شبکه که مصوبه شورای عالی فضای مجازی است، هستیم.

آذری جهرمی خاطرنشان کرد: روند اجرایی شدن و تکمیل شبکه ملی اطلاعات متوقف نشده‌است، بلکه روزبه‌روز در حال رسیدن به اهداف نهایی این پروژه هستیم. به گفته وی، نهایی‌سازی سند توسعه شبکه ملی اطلاعات مطابق با اهداف مدنظر به معاونت برنامه‌ریزی وزارت ارتباطات ابلاغ شده‌است.

منبع: خبرگزاری مهر

تصاویر مرتبط
تاریخ انتشار مطلب: 07 آبان 1396
بازدید ها: 199