اخبار اخبار

در دومین همایش جویشگر بومی

رونمایی از محصولات و خدمات طرح جویشگر بومی

در حاشیه دومین همایش جویشگر بومی از 14 محصول و خدمت طرح جویشگر بومی رونمایی شد.

از 14 محصلو خدمت حوزه جویشگر بومی روز سه‌شنبه دوم آبان ماه 96 در دومین همایش جویشگر بومی با حضور امیرحسین دوایی، معاون نوآوری و فناوری وزیر ارتباطات و محمد خوانساری، رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، رونمایی شد.

سرویس نقشه پارسی مپ، مترجم ماشینی ترگمان و پارسی، سکوی تبلیغات هوشمند و آزمایشگاه وب‌آزما ازجمله سرویس‌ها و خدمات طرح جویشگر هستند که در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات از آنها رونمایی شد. دانشنامه عمومی فارسی، گراف دانش فارسی، شبکه تصویر نت، سامانه‌های تحلیل و جست‌وجوی خبری هشتک و خبرجو از دیگر محصول و خدمت طرح جویشگر ملی هستند که رونمایی شدند.

مدیر طرح جویشگر بومی در حاشیه مراسم رونمایی گفت: محققان ایرانی در قالب تیم‌های دانشگاهی و بخش خصوصی موفق به راه‌اندازی این سرویس‌ها شده‌اند. رونمایی از این محصول و خدمت با هدف آشنایی کاربران از راه‌اندازی و مراجعه آنان به این سرویس‌ها و توسعه تعامل این مجموعه ها با سایر فعالان به منظور ایجاد ارزش افزوده و هم‌افزایی بیشتر انجام گرفته‌است.

وی به رونمایی سرویس نقشه پارسی مپ اشاره کرد و گفت: این سرویس با ایجاد مزیت رقابتی در آدرس‌یابی، راه‌اندازی شده‌است تا نیاز کاربران در این زمینه را برطرف کند. با بهره‌گیری از نظرات و پیشنهادات کاربران می‌توان جایگاه خوبی را در این زمینه فراهم کرد.

مدیر طرح جویشگر فارسی ادامه داد که سرویس نقشه پارسی مپ در این مراسم رونمایی شده‌است و به‌زودی دو سرویس نقشه بومی دیگر نیز به کاربران معرفی خواهد شد. همچنین سرویس‌هایی که بر روی وب قابل دسترسی هستند در آینده به کاربران معرفی خواهدشد.

منبع: خبرگزاری ایرنا

تصاویر مرتبط
تاریخ انتشار مطلب: 03 آبان 1396
بازدید ها: 261