اخبار اخبار

معاون کسب‌وکار اتاق بازرگانی تهران خبر داد

آغاز حمایت از ایده تا تجاری‌سازی استارتاپ‌ها در پارلمان بخش خصوصی

معاون کسب‌وکار اتاق بازرگانی تهران گفت: در حال حاضر یکی از برنامه‎های مهم اتاق بازرگانی حمایت از استارتاپ‎هاست و در واقع استارتاپ‎ها در اتاق بازرگانی از مرحله ایده تا تجاری‎سازی مورد حمایت قرار می‌گیرند.

هومن حاجی‌پور، معاون کسب‌وکار اتاق بازرگانی تهران، با بیان اینکه نمایشگاه بین‌المللی مانند جیتکس عملا محل ظهور و تلاقی فناوری و معرفی خلاقیت‌ها و تکنولوژی‌های جدید حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات است، اظهار کرد: در دهه‌های اخیر تغییرات اساسی در حوزه کسب‌وکار و همچنین علم و صنعت ایجاد شده و عملا خلاقیت و نوآوری جایگزین تولید انبوه و مهندسی‌گرایی شده‌است. در واقع با تغییر پارادایم‎ها بسیاری از مقررات و رفتارها در حوزه کسب‌و‌کار تغییر کرده و قوانین جدیدی جایگزین آن شده‌است.

معاون کسب‌وکار اتاق بازرگانی تهران با تأکید بر اینکه هم‌اکنون در دنیای کسب‌وکار مهم‎ترین نقش را نوآوری و خلاقیت ایجاد می‌کند، تصریح کرد: در حال حاضر شرکت‎های بزرگ صاحب تکنولوژی و برند در دنیا در کنار خود، استارتاپ‎ها را دارند و در ایران نیز بسیاری از شرکت‎های بزرگ متوجه حمایت از استارتاپ‎ها شد‌ه‎اند. در اینجا نقش نهادهایی مثل اتاق بازرگانی بیش از قبل دارای اهمیت است چرا که مسیر را برای فعالیت‌های نوآورانه باز می‎کند.

حاجی‌پور درباره برنامه‎های پارلمان بخش خصوصی در حمایت از استارتاپ‌ها گفت: در حال حاضر یکی از برنامه‎های مهم اتاق بازرگانی حمایت از استارتاپ‎هاست و در این راستا طی یک فراخوان و پایش از میان 70 استارتاپ، 12 استارتاپ را برای حضور در این دوره از برگزاری نمایشگاه انتخاب کردیم. در واقع استارتاپ‎ها در اتاق بازرگانی از مرحله ایده تا تجاری‎سازی مورد حمایت قرار می‌گیرند.

او با تأکید بر اینکه نقش اتاق‌های بازرگانی در توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات غیر قابل انکار است، ابراز کرد: از میان 12 استارتاپی که از سوی اتاق تهران به این نمایشگاه رفتند، یکی از آنها موفق شد به مرحله نهایی راه پیدا کرده و با بانک بین‌المللی ارتباط خوبی برقرار کند.

حاجی پور همچنین افزود: سرمایه‌گذاران زیادی در اتاق بازرگانی بر روی استارتاپ‎های حوزه سلامت، گردشگری، فناوری اطلاعات و ارتباطات سرمایه‌گذاری کرده‎اند و برنامه داریم که استارتاپ‎ها را شناسایی و به سرمایه‌گذاران اتاق معرفی کنیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

تصاویر مرتبط
تاریخ انتشار مطلب: 30 مهر 1396
بازدید ها: 236