اخبار اخبار

ویژگی‌ها و روند نصب

بررسی اجمالی لینوکس کیلیر اینتل

لینوکس کیلیر محصول مرکز فناوری متن‌باز اینتل است که بر فضای ابری تمرکز دارد.

لینوکس کیلیر اینتل توزیع روزانه (عادی) لینوکس محسوب نمی‌شود. این نرم‌افزار برای هدف خاص ایجاد شده که عملکرد بسیار عالی در آن دارد.

لینوکس کیلیر محصول مرکز فناوری متن‌باز اینتل است که بر فضای ابری تمرکز دارد. لینوکس کیلیر توزیع لینوکس با هدف معمولی و کلی طراحی نشده، بلکه توزیعی است که عمدتا مناسب استفاده از فضاهای ابری متفاوت است و به بهترین شکل از سخت‌افزار و ساختار اینتل بهره می‌برد. مدیریت قدرت و بهینه‌سازی عملکرد نیز در دیگر ویژگی‌های این نرم‌افزار در نظر گرفته شده‌است. در اینجا به ویژگی‌های دقیق لینوکس کیلیر بپردازیم.

• کانتینرهای کیلیر اینتل: کانتینرهای کیلیر اینتل یک فناوری متن‌باز پایدار است که به داکر (Docker)، کوبرنتیز (Kubernetes) و راکت (Rocket) متصل می‌شود و در لینوکس کیلیر در نظر گرفته شده‌است. این کانتینرها با هدف استفاده بهینه از ویژگی‌های ساختار وی‌تی (VT) اینتل طراحی شده که به ارتقای سریع و کاهش مخارج کلی منتهی شده‌است.

• هماهنگ‌کننده فضای ابری یکپارچه پیشرفته سیائو (ciao) طراحی زمان‌بندی‌شده تنظیمات سبک، مبتنی بر تی‌اس‌ال (TLS) و حداقلی را فراهم می‌آورد تا محدودیت پروژه‌ای اواس (OS) فضای ابری کنونی را از بین ببرد. این ویژگی مقیاس‌پذیری، قابلیت استفاده، تسهیل استقرار برنامه و امنیت آن را فراهم می‌‎کند.

• استیت‌لس (Stateless): این ویژگی با تنظیمات مرسوم اجرا می‌شود و تنظیمات اواس را براساس تنظیمات هر سیستم و داده‌های کاربر تفکیک می‌کند. بنابراین، اگر شما به اشتباه اقدامی انجام دهید، بخش اواس لینوکس کیلیر به‌درستی بوت می‌شود و به تنظیمات کارخانه باز می‌گردد تا بتوانید بار دیگر به سرعت آن را نصب کنید.

• به‌روزرسانی نرم‌افزار: لینوکس کیلیر بر خلاف دیگر نسخه‌های توزیع شده از به‌روزرسانی دوتایی دلتا پشتیبانی می‌کند. این ویژگی تنها از به‌روزرسانی‌های بیت‌هایی پشتیبانی می‌کند که تغییرات آنها منتهی به به‌روزرسانی بسیار اندکی در محتوا شود و بر این اساس کاربری سریع‌تری دارد. بنابراین یک پچ مهم امنیتی یا یک به‌روزرسانی مرکزی تنها در چند ثانیه صورت می‌گیرد، زیرا نیاز نیست شما تمام پکیج را دانلود کنید و تنها بخشی که تغییر کرده به‌روزرسانی می‌شود.

• میکسر : (Mixer) میکس (ترکیب) کردن این امکان را فراهم می‌آورد تا یک اواس را برای کاربردی خیلی خاص درست کنید. لینوکس کیلیر یک بسته نرم‌افزاری برای قابلیت‌های مختلف سرور فراهم آورده است و از اضافه کردن ویژگی‌های مختلف دیگر توزیع‌ها پشتیبانی می‌کند.

• تله‌متری: (Telemetry) لینوکس کیلیر یک راه‌حل تله‌متری (دورسنجی) دارد که براساس آن موارد مورد علاقه کاربر نظیر طرح، تثبیت سازگاری برنامه‌ها، کاهش داده‌ها و غیره را بررسی و گزارش آنها را به تیم توسعه‌دهنده لینوکس ارسال می‌کند. این ویژگی به طور کامل در کنترل کاربران است و می‌توان این ویژگی را غیرفعال کرد.

• پشتیبانی خودکار از پروکسی: (Autproxy support) لینوکس کیلیر تنظیمات خودکار پروکسی دارد و از آن برای ارتباط با کانکشن‌هایی که نیاز به پروکسی دارد، استفاده می‌کند.

• عملکرد چند نسخه‌ای : (Function Multiversioning) هنگامی که سیستم دوتایی یک ساختار متفاوت را در زمان اجرا برنامه شناسایی کند، این ویژگی موجب بهینه‌سازی عملکرد برای ساختارهای متفاوت و اجرای آنها می‌شود.

همه اطلاعات برای اشکال‌زدایی در همه زمان در دسترس است.

منبع خبر

تصاویر مرتبط
تاریخ انتشار مطلب: 26 مهر 1396
بازدید ها: 371