اخبار اخبار

در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات

برگزاری اختتامیه اولین چالش داده در صنعت رایانش ابری

اختتامیه اولین چالش داده در صنعت رایانش ابری روز اول آبان‌ماه 96 برگزار می‌شود.

صبح روز دوشنبه اول آبان‌ماه اختتامیه اولین چالش داده در صنعت رایانش ابری در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار می‌شود.

این مراسم که به کوشش جامعه آزاد کلان‌داده‌ها و جامعه آزاد رایانش ابری برگزار خواهدشد با سخنرانی علمی مختصصانی همچون امانوئل استین همراه است.

شرکت‌های ارائه‌دهنده «خدمات میزبانی وب و سرورهای مجازی» ازجمله کسب‌وکارهایی هستند که وظیفه پیش‌بینی و تامین نیازهای کاربران خود را برعهده دارند. با یک مدل مناسب می‌توان نارضایتی کاربر از خدمات را در مراحل اولیه شناسایی و راهکاری برای رفع مشکلات وی ارائه کرد. بدیهی است در این مدل باید رفتار کاربران در نظر گرفته شود.

یکی از مهم‌ترین خدمات این شرکت‌ها سرورهای اختصاصی برای راه‌اندازی کلود خصوصی و سرویس‌های کلود عمومی است که بنا به نیاز مشتریان به آنها ارائه می شود. هزینه سرورها بنا به انتخاب کاربر در سررسیدهای ماهیانه، سه ماه، 6ماهه و یک ساله پرداخت می‌شود. با توجه به اینکه مشکلات منجر به از دسترس خارج شدن سرور در این سرویس‌ها و در نتیجه نارضایتی مشتریان منجر به چالش‌های زیادی می‌شود و از سوی دیگر لغو یا انتقال سرورها بین سرویس‌دهندگان مختلف نیز برای مشتریان با دردسر همراه است. اطلاع داشتن از مشتریانی که احتمال دارد سرویس خود را لغو کنند و اطلاعات خود را به سرویس دهنده‌ی دیگری منتقل کنند این امکان را به شرکت‌های میزبانی می‌دهد تا با یافتن راهکار مناسب و پیشنهاد تغییر در سرویس کنونی مشتری از جابه‌جایی اطلاعات جلوگیری کنند. این کار باعث جلوگیری از اتلاف زمان برای جابه‌جایی سرویس می‌شود که درنهایت به افزایش بهره‌وری در صنعت کشور منتهی می‌شود.

در این چالش شرکت کنندگان برای دستیابی به مدل‌هایی جهت پیش‌بینی بهتر احتمال لغو و یا تمدید سرویس توسط مشتری در سررسید جاری هر فاکتور به رقابت پرداختند. نتیجه این چالش در رویداد اختتامیه به اطلاع علاقه‌مندان خواهد رسید و از برگزیدگان تقدیر خواهد شد. در عین حال فرصت آشنایی و شبکه‌سازی با شرکت‌کنندگان و نیز حامیان رویداد فراهم خواهد‌بود.

منبع: روابط عمومی

تصاویر مرتبط
تاریخ انتشار مطلب: 25 مهر 1396
بازدید ها: 203