اخبار اخبار

در راستای توسعه کسب‌وکارهای آی‌تی

طراحی اپلیکیشن شناسایی کارجویان فناوری اطلاعات

اپلیکیشن شناسایی و آموزش کارجویان حوزه‌ فناوری اطلاعات و ارتباطات متناسب با نیاز حوزه کسب‌وکار برای مهارت‌آموزی دانشجویان طراحی شد.

وحید یزدانیان، رئیس دانشکده پست و مخابرات با اشاره به طراحی اپلیکیشن شناسایی و آموزش کارجویان حوزه فناوری اطلاعات گفت: با طراحی این اپلیکیشن، اطلاعات کارجویان حوزه‌ ICT گردآوری و دسته‌بندی شده‌است و پس از مشاوره با آنها، مهارت‌های موردنیاز به‌صورت بسته‌های آموزشی به آنها آموزش داده خواهدشد و درنهایت با تعامل صورت گرفته با شرکت‌ها و اپراتورها، این دانش‌آموختگان برای جذب بازار کار معرفی می‌شوند.

وی با بیان اینکه این اپلیکیشن قرار است در نمایشگاه ایران تلکام رونمایی شود، گفت: هدف از طراحی این اپلیکیشن، کمک به اهداف دولت دوازدهم و وزارت ارتباطات در برنامه‌ ششم برای فراهم آوردن زمینه‌های اشتغال دانش‌آموختگان رشته‌های ICT و توسعه‌ کسب‌وکارهای این حوزه است.

یزدانیان ادامه داد: با استفاده از این اپلیکیشن، اطلاعات کارجویان حوزه‌ ICT گردآوری و دسته بندی شده، سپس بعد از مشاوره با آنها، مهارت‌های مورد نیاز به صورت بسته‌های آموزشی به آنها آموزش داده خواهدشد و درنهایت با تعامل صورت‌گرفته با شرکت‌ها و اپراتورها، این دانش‌آموختگان برای جذب به آنها معرفی خواهندشد و در صورت داشتن ایده و توانایی راه انداختن کسب‌وکار توسط خودشان، حمایت‌های لازم از آن ها به عمل خواهد آمد.

رئیس دانشکده مخابرات گفت: با توجه به افزایش استفاده از موبایل توسط مردم و سادگی استفاده از اپلیکیشن‌ها، سعی شده‌است یک برنامه کاربردی کاربرپسند طراحی شود. این اپلیکیشن در مرحله اول، اطلاعات متقاضیان را اخذ می‌ کند، اما در نظر است در آینده قابلیت ارائه‌ آموزش‌های مجازی هم به آن اضافه شود.

به گفته وی، استفاده از این برنامه‌ کاربردی می‌تواند بین کارجویان و صاحبان صنایع ارتباط برقرار کند و گامی مهم در ایجاد اشتغال باشد.

منبع: خبرگزاری مهر

تصاویر مرتبط
تاریخ انتشار مطلب: 22 مهر 1396
بازدید ها: 219