اخبار اخبار

استارتاپ ویکند تلفن همراه و توسعه زندگی شهری

«موپک» برگزار می‌شود

استارتاپ ویکند «موپک» با محوریت تلفن همراه، برنامه‌ریزی و توسعه زندگی شهری برگزار می‌شود.

دکتر سید حسین حسینی، دبیر اجرایی استارتاپ ویکند رویداد «موپک»، درباره اهداف این رویداد گفت: محورهای این استارتاپ در حوزه‌های شهر هوشمند، خدمات مرتبط با مراکز و مجتمع‌های تجاری، گردشگری شهری و کارآفرینی، کارآفرینی در بافت فرسوده، اقتصاد شهری و خانواده‌ها، ترافیک و فرهنگ رانندگی، دست‌فروشی و سد معبر، مدیریت پسماند و تفکیک زباله (خشک و تر)، کارآفرینی اقشار آسیب‌دیده اجتماعی برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه این استارتاپ از ۲۶ تا ۲۹ مهرماه با حضور سرمایه‌گذاران، شتاب‌دهنده‌ها و مردم برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: تاکنون ۷۰ نفر در این رویداد ثبت‌نام کرده‌اند که این افراد، دانشجو، برنامه‌نویس، ایده‌پرداز و ... هستند. این افراد در روز اول استارتاپ گروه‌بندی می‌شوند تا بتوانند یک ایده را به مرحله نهایی برسانند.

به گفته حسینی، روز اول استارتاپ ویکند تعداد گروه‌ها و ایده‌ها با محورهای مدنظر مشخص می‌شوند و طی سه روز در راستای اجرای ایده تلاش می‌کنند. در پایان سه ایده به انتخاب داورانی که پیش از اینها کسب‌و‌کاری را بر پایه دانش راه‌اندازی کرده‌اند داوری می‌شوند.

مدیر اجرایی این استارتاپ با اشاره به اهمیت برگزاری این رویداد افزود: اهمیت و رشد روزفزون استفاده از فناوری اطلاعات در زندگی روزمره مردم باعث شده‌است اینترنت و تلفن همراه در زندگی افراد گسترش بیابد.

حسینی افزود: مشکلات و معضلاتی در زندگی مردم وجود دارد که می‌توان آنها را با فناوری اطلاعات برطرف کرد. استارتاپ‌ها می‌توانند شروع یک کسب‌وکار باشد و ضمن اشتغال‌زایی بتوانند درنهایت یک معضل را هم برطرف کند.

وی گفت: خروجی اصلی استارتاپ ویکندی که قرار است برگزار کنیم حل معضلات شهری است. این رویداد در میان مردم برگزار می‌شود تا صاحبان ایده با توجه به نیاز و درخواست مردم ایده خود را به مرحله اجرایی برسانند. ​نخستین رویداد موپک (تلفن همراه، برنامه‌ریزی و توسعه زندگی شهری) با حمایت شهرداری منطقه ۵، ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ۲۶ تا ۲۹ مهرماه 96 برگزار می‌شود.

حسینی ادامه داد: برنده واقعی این رویداد گروه‌هایی هستند که تیم تشکیل شده خود را بعد از رویداد حفظ کرده و با تجربیاتی که به دست آورده‌اند استارتاپ خود را تبدیل به یک شرکت سودآور کنند. در پایان تیم‌ها به سازمان‌های دولتی و شرکت‌های ریسک‌پذیر معرفی می‌شوند.

حسینی با بیان اینکه هم‌زمان با این استارتاپ نمایشگاهی نیز برگزار می‌شود، افزود: هدف نمایشگاه این رویداد معرفی شرکت‌ها و کسب‌وکارهای جدید، ارائه ایده به فارغ‌التحصیلان برای یافتن جایگاه شایسته، تعامل و ارتباط با صنعت است. همچنین معرفی ایده‌های شکل گرفته در استارتاپ، حمایت اقتصادی و ایجاد فرصت در تقویت توانایی‌های شهروندان و اجرای اهداف حمایتی از افراد کارآفرین و در راستای آن ارتقا زندگی شهروندان از اهداف این نمایشگاه به شمار می‌رود.

وی تاکید داشت: امیدواریم این استارتاپ و نمایشگاه بتواند گامی در راستای شناساندن ظرفیت‌های موجود به متقاضیان، معرفی کارآفرینان به جامعه و بهبود فضای اشتغال و توسعه و ترویج فرهنگ کار و کارآفرینی منطقه بردارد.

منبع: خبرگزاری مهر

تصاویر مرتبط
تاریخ انتشار مطلب: 22 مهر 1396
بازدید ها: 346