اخبار اخبار

با انتشار iOS 11

سوئیفت 4،0 منتشر شد

زبان برنامه‌نویسی منبع‌باز سوئیفت 4.0 منتشر شد.

اپل، سیستم‌عامل iOS 11 را برای آیفون­، آیپد و آیپود منتشر کرد و انتشار این سیستم‌عامل با به‌روزرسانی­های مربوط به watchOS 4 و tvOS 11 همراه بود. همچنین شاهد راه‌اندازی زبان برنامه­نویسی منبع‌باز سوئیفت 4.0 هم بوده‌ایم.

اپل، سوئیفت 4.0 را یکی از مهم­ترین زبان­های منتشر شده معرفی کرده‌است که هدف از آن، ارائه­ ثباتی بهتر است. این زبان با کد سوئیفت 3 سازگاری دارد و همچنین منجر به پیشرفت­هایی در کتابخانه­ استاندارد شده‌است.

نسخه­ آزمایشی سوئیفت 4.0 برای به‌کارگیری در پیاده­سازی و اجرای استرینگ سریع­تر و آسان­تر است که در حفظ صحت و درستی یونیکد کمک کرده و از زیرشاخه­های عملیاتی مختلف، پشتیبانی می­کند. این به‌روزرسانی، سریال‌سازی ایمنی نوع را در قالب فرمت­های خارجی همراه با پشتیبانی از ساختار بایگانی و انواع اطلاعات شمارش شده، ممکن می­کند.

یک تغییر خوشایند در سوئیفت 4.0 به صورت دو حالت جدید از زبان یعنی سوئیفت 3.2 و سوئیفت 4.0 ارائه شده‌است،بنابراین برای استفاده از نسخه­ جدید کامپایلر نیازی به تغییر و اصلاح کد خویش ندارید.

علاوه‌بر این، ویژگی­های گردش کار جدید و API کامل­تری به مجموعه­ سوئیفت افزوده شده‌است که به منظور کمک در توسعه­ راحت­تر مجموعه­ها معرفی شده­‌اند.

همچنین شایان ذکر است که سوئیفت 4.0 تحت عنوان بخشی از ایکس­کد 9 عرضه می­شود. نسخه­های بنیادین رسمی ارائه شده برای اوبونتو 16.10، ابونتو 16.04 و اوبونتو 14.04 هم برای دانلود در دسترس هستند.

منبع خبر

تصاویر مرتبط
تاریخ انتشار مطلب: 19 مهر 1396
بازدید ها: 342