اخبار اخبار

طبق آمار مرکز ملی فضای مجازی

ثبت 626 هزار کانال‌ تلگرامی فارسی

تعداد کانال‌های فارسی در شبکه تلگرام تا پایان روز ۱۵ مهرماه امسال به ۶۲۶ هزار و ۵۳۹ کانال رسید.

گزارش منتشر شده از رصد فعالیت کاربران ایرانی در تلگرام، نشان می‌دهد که اکنون بیش از ۶۲۶ هزار کانال فارسی به ثبت رسیده‌است و روزانه دو‌هزار کانال در این شبکه موبایلی ایجاد‌می‌شود.

مرکز ملی فضای مجازی با نمایش آماری از داده‌های شبکه موبایلی پیام‌رسان تلگرام، رفتار کاربران ایرانی را در بازه‌های زمانی مختلف بر مبنای ساعت، روز و هفته رصد می‌کند. بر اساس آخرین آمار منتشرشده که تا پایان روز ۱۵ مهرماه امسال برآورد شده‌است، تعداد کانال‌های فارسی در شبکه تلگرام به ۶۲۶ هزار و ۵۳۹ کانال رسید و ظرف مدت ۱۰ روز، بالغ بر ۱۰ هزار کانال به تعداد کانال‌های فارسی ایجاد شده در تلگرام، افزوده شده‌است. به نحوی که در روز ۵ مهرماه امسال، تعداد کانال‌های ایجاد شده ۶۱۶ هزار و ۷۶ کانال اعلام شده‌بود.

در همین حال برآورد می‌شود که روزانه بالغ بر دو هزار کانال به تعداد کانال‌های فارسی تلگرام افزوده می‌شود و از تعداد کانالهای ایجاد شده، حدود ۲۳۵ هزار و ۱۰۹ کانال به‌روزرسانی شده‌است.

بررسی انتشار روزانه مطالب در شبکه تلگرام نیز نشان‌می‌دهد که در عرض یک ساعت و در پیک ترافیک (ساعت ۲۲) نزدیک به ۲۴۱ هزار مطلب در کانال‌های تلگرامی منتشر شده‌است و کمترین میزان انتشار مطلب نیز به ساعت ۴ بامداد با ۱۷ هزار و ۱۹۲ مطلب بازمی‌گردد. این درحالی است که در ساعت ۲۳ حدود ۲۱۵ هزار مطلب در کانال‌های فارسی منتشر می‌شود.

آخرین برآوردها حاکی از آن است که در عرض ۲۴ ساعت، ۲میلیون و ۹۵۲ هزار و ۷۳۷ مطلب در کانال‌های فارسی منتشر شده که در مقایسه با ۱۰ روز اخیر، افزایش بالغ بر ۱۰۰ هزار مطلب را نشان می‌دهد.

از سوی دیگر، متوسط تعداد مطالب بر کانال نیز نشان می‌دهد که هر کانال در یک روز حدود ۱۳ مطلب منتشر می‌کند. در این میان متوسط بازدید هر مطلب ۷۱۶ بار است.

همچنین تعداد کل بازدیدهای کانال‌های تلگرام در یک روز یک میلیارد و ۸۷۲ میلیون و ۳۴۶ هزار بار عنوان شد و این درحالی است که اواسط هفته گذشته، تعداد کل بازدیدهای کانال‌های تلگرامی از مرز ۲ میلیارد بازدید هم گذشته‌بود.

منبع: خبرگزاری مهر

تصاویر مرتبط
تاریخ انتشار مطلب: 17 مهر 1396
بازدید ها: 353