اخبار اخبار

پس از اعلام نامزدها

حذف بازی‌های ایرانی از جشنواره IMGA خاورمیانه

هفته گذشته و پس از اعلام نامزدهای جشنواره بازی‌های موبایل IMGA خاورمیانه و قرار گرفتن ایران با 16 نامزد در آن، عوامل این جشنواره بازی‌های ایرانی را از لیست نامزدها حذف کردند.

بر اساس اعلام بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای تا یک روز پیش از این ماجرا، نام کشور ایران در صفحه مربوط به قوانین این جشنواره در بین کشورهایی که امکان حضور دارند وجود داشت، اما اکنون نام کشور از صفحه قوانین حذف شده‌است.

طبق گفته بنیاد ملی‌ بازی‌های رایانه‌ای واحد بین‌الملل و حقوقی این بنیاد در حال مذاکره با مسئولان برگزاری این جشنواره درخصوص حذف نام ایران است، اما تا کنون دلیل روشنی برای حذف نام کشور از این جشنوار از سوی آنها اعلام نشده‌است.

نسخه خاورمیانه جشنواره IMGA برای دومین سال است که برگزار می‌شود و سال گذشته به دلیل عدم اطلاع‌رسانی، بازی‌سازان ایرانی در آن شرکت نداشتند.

در حالی که نسخه جهانی جشنواره IMGA بیش از ۱۵ سال قدمت دارد و یکی از معتبرترین جشنواره‌های بین‌المللی در حوزه بازی‌های موبایل است، حذف ایران از نسخه خاورمیانه این جشنواره اتفاقی نادر و عجیب به حساب می‌آید.

دومین دوره مسابقات IMGA در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا، ۲۰ آبان ماه در کشور عمان برگزار می‌شود و هم‌اکنون بازی‌هایی که نامزد شده‌اند به رای عمومی گذاشته‌می‌شوند.

تصاویر مرتبط
تاریخ انتشار مطلب: 15 مهر 1396
بازدید ها: 196