اخبار اخبار

مزایا و معایب لینوکس

BitKey اسرار جهان بیت‌کوین را افشا می‌کند

BitKey یک توزیع زنده مبتنی بر Debian با کاربردهای تخصصی برای اجرای تراکنش‌های بیت‌کوین دارای شکاف هوایی بسیار امن است.

این توزیع تخصصی برای نیازهای محاسباتی روزمره نیست، بلکه اگر نسبت به کاربرد بیت‌کوین یا سایر ارزهای رمزنگاری‌شده وسواس پیدا کرده‌اید، این توزیع می‌تواند همان چیزی باشد که شما به دنبال آن هستید.

دسکتاپ BitKey بسیار شبیه به بعضی از نسخه‌های سبک‌وزن لینوکس است، اما BitKey یک نمونه از توزیع لینوکس نیست.

کلید بانکداری بیت‌کوین

توزیع BitKey تقریباً یک ناهنجاری در جهان توزیع‌های لینوکس است. توسعه‌دهنده‌ها آن را برای کاربران و هواداران bitcoin «چاقوی ارتش سوئیس» می‌دانند.

BitKey ابزارهایی برای رفع نگرانی کاربران بیت‌کوین دارد. ویژگی اصلی آن ارائه انواع کاربردهای مفید و اجرای معاملات bitcoin امن دارای شکاف هوایی را برای شما فراهم می‌کند.

BitKey تسهیلات تخصصی از پیش‌نصب‌شده برای انجام معاملات bitcoin بسیار امن دارای شکاف هوایی دارد.

مفهوم شکاف هوایی برای معاملات امن شامل ارزهای رمزنگاری‌شده است. هدف داشتن یک دیواره غیر قابل نفوذ و تراکنش غیر قابل کشف است.

شکاف هوایی یک تاکتیک امنیت شبکه است که از چندین کامپیوتر برای ایجاد یک شبکه کامپیوتری امن استفاده می‌کند که به لحاظ فیزیکی جدا از شبکه‌های غیر امن است.

BitKey ذخیره‌سازی امن رمز خصوصی کیف بیت‌کوین در محل دارای شکاف هوایی را تسهیل می‌کند. این رمز نباید هیچ‌گونه اتصالی به اینترنت داشته‌باشد.

مسیر BitKey

لینوکس TurnKey یک کتابخانه ابزار مجازی مبتنی‌بر Debian است که بعضی از بهترین نرم‌افزارهای متن‌باز را راهکار‌های آماده ادغام می‌کند.

این ابزارهای مجازی برای کاربرد آسان بهینه‌سازی شده‌اند. آنها روی فلزات بدون پوشش، دستگاه‌های مجازی و در ابر به سرعت مستقر می‌شوند. هر کدام از آنها به‌صورت یک تصویر CD یا یک تصویر دستگاه مجازی ارائه می‌شود.

BitKey با استفاده از زیرساخت ساخت متن‌باز TurnKey تبدیل به یک پروژه جانبی می‌شود.

این یک زمینه خانوادگی برای ارائه اولین نسخه توزیع BitKey است که از اقدامات توسعه‌دهنده استفاده از ابزارهای توسعه TurnKey در جهت ایجاد یک استیک CD/USB فقط خواندنی کامل حاصل می‌شود. این استیک همه موارد مورد نیاز برای انجام معاملات بیت‌کوین بسیار امن دارای شکاف هوایی را دارد.

آغاز کار

اول، شما باید فایل ISO را از یک پاکت تاربال استخراج کنید. سپس تصویر ISO را در یک سی‌دی رایت کنید.

در اینجا یک تصویر CD زنده استاندارد برای اجرای توزیع BitKey ایجاد می‌شود. برای دستیابی به بالاترین کارایی، هنگام بارگیری از CD یک درایو USB اضافه کنید تا حافظه پایداری برای دستیابی شما به چندین ابزار BitKey ایجاد شود. یک گزینه بهتر این است که تصویر ISO را در یک درایو USB نصب کنیم.

BitKey در عمل

دسکتاپ BitKey بسیار شبیه به تعدادی از نسخه‌های لینوکس سبک‌وزن است. این دسکتاپ تقریباً یک دید کمینه دارد. تصویر زمینه یک لوح بافته‌شده مشکی و خاکستری با سایه‌هایی از پیچ‌های آبی و سفید است.

پایین صفحه یک داک بار را نمایش می‌دهد که حاوی ابزارهای ارز رمزنگاری‌شده تخصصی و آیکن خروج است.

BitKey یک نمونه توزیع لینوکس نیست و هیچ دکمه منو و تنظیمات سیستم ندارد. هیچ اپلیکیشن مدیریت بسته یا انبار در آن موجود نیست، زیرا قابلیت حذف و اضافه برنامه‌ها در آن وجود ندارد.

علاوه‌بر ابزارهای تخصصی، حداقل ابزارهای سیستم را که از داک بار بالا می‌آیند داراست. یک ترمینال، یک فایل منیجر، یک ویراستار متن GVIM و یک مرورگر کروم دارد که در حالت Incognito قفل می‌شود.

استفاده از BitKey

صفحه استارتاپ امکان انتخاب از بین سه حالت بوت موجود را برای شما فراهم می‌کند. Cold-offline برای ایجاد محفظه و امضای تراکنش‌هاست. Cold-online برای نظارت بر محفظه و آماده‌سازی تراکنش‌هاست. گزینه سوم Hot-online است.

Hot-online برای کاربرد استاندارد و محدود به مرور است، اما امنیت پایینی دارد زیرا رمزهای خصوصی آن برای کامپیوتر متصل به اینترنت شناخته‌شده هستند.

وقتی یک حالت بوت را انتخاب کردید، دسکتاپ با پنجره پاپ‌آپ بارگذاری می‌شود و سه مرحله را برای آغاز کار پیش روی شما قرار می‌دهد. اول، دستگاه بوت BitKey را حذف کنید. دوم، درایو USB را برای ذخیره‌سازی داده وارد کنید. سوم، روی آیکن Electrum کلیک کنید تا محفظه Cold-online شما ایجاد شود.

از آنجا می‌توانید ابزارهای تخصصی مطلوب را برای تمهیدات ارزهای رمزنگاری‌شده موردنظر بالا بیاورید. یک ابزار بسیار تخصصی brainwallets را برای رفع اکثر نگرانی‌های کاربران bitcoin ایجاد می‌کند.

BitKey از دسکتاپ Metacity استفاده می‌کند. Metacity مدیر پنجره پیش‌فرض در محیط دسکتاپ GNOME 2 بود اما GNOME 3 آن را با مدیر پنجره Mutter جایگزین کرد.

خط پایین

BitKey یک توزیع لینوکس دارای کاربرد بسیار ساده است. مشکل ناآشنایی با عالم ارز رمزنگاری‌شده است. اگر اطلاعات کافی در مورد بیت‌کوین ندارید، روش‌های هر کدام از اپلیکیشن‌های تخصصی برای شما ناشناخته خواهندبود.

در این صورت BitKey و اسناد پشتیبانی که توسعه‌دهنده‌ها ارائه می‌کنند آسان‌ترین راه برای معرفی شما در این جهان عجیب و حیرت‌انگیز است.

منبع خبر

تصاویر مرتبط
تاریخ انتشار مطلب: 05 مهر 1396
بازدید ها: 366