اخبار اخبار

دوایی خبر داد

سرمایه گذاری شرکت‌های بین‌المللی در پارک علم و فناوری

معاون نوآوری و فناوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از مذاکره با 50 شرکت و بانک در ایران و شرکت‌های تراز اول جهانی برای استقرار در پارک علم و فناوری (ICT)خبر داد.

امیرحسین دوایی، معاون نوآوری و فناوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از مذاکره با 50 شرکت و بانک در ایران و شرکت‌های تراز اول جهانی برای استقرار در پارک علم و فناوری (ICT)خبر داد و گفت: مذاکره برای سرمایه‌گذاری در این پارک با پنج شرکت بین‌المللی ادامه دارد.

وی گفت: مذاکره با شرکت‌های حمل‌ونقل بین‌المللی برای حضور در پارک علم و فناوری درحال انجام است. نخستین پارک علم و فناوری بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور در هشتم مردادماه امسال با حضور محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت یازدهم در نزدیکی شهر کرج افتتاح شد.

معاون نوآوری و فناوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه در پارک علم و فناوری خدمات مبتنی بر پشتیبانی فناورانه است، گفت: پارک مذکور در بخش‌های حمل و نقل هوشمند و در بخش الکترونیک، فعالیت می کند.

دوایی از راه اندازی خوشه‌های مدل اقتصادی و خوشه‌های فناوری کارکردی مدیریتی در این پارک خبر داد و افزود : تجربه‌هایی در زمینه ساخت این پارک در کشور وجود دارد، اما در تراز جهانی نیاز به تجربه‌های بیشتری هست. وی به قرار گرفتن پارک علم و فناوری ارتباطات و فناوری اطلاعات در کنار پارک سلامت کشور اشاره کرد و از امکان همکاری این دو پارک در بخش اینترنت اشیا خبر داد.

معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کرد : برنامه کلیدی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در این دوره، توسعه کسب‌و‌کارها است و ما به طور جدی به دنبال تقویت آن هستیم.

وی به تدوین و ابلاغ آیین نامه پیوست فناوری برای انجام مناقصه ها اشاره کرد و گفت: پیوست مذکور با هدف حمایت از کالای با کیفیت ایرانی و توسعه فناوری در کشور تدوین و ابلاغ شده‌است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

تصاویر مرتبط
تاریخ انتشار مطلب: 05 مهر 1396
بازدید ها: 208