اخبار اخبار

ستاری خبر داد

راه‌اندازی شبکه نوآوری در کشور

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور از راه‌اندازی شبکه نوآوری در کشور خبر داد و افزود: با راه‌اندازی این شبکه امکان تبادل اطلاعات فراهم می‌شود.

دکتر سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور، در حاشیه بازدید از پارک علم و فناوری ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: ما همگی در جبهه‌ای مقابل اقتصاد نفتی در حال مبارزه هستیم. با وجود اقتصاد نفتی، فرهنگ نادرستی در کشور شکل گرفته است که باید تلاش کنیم این تفکر اصلاح شود.

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور با تاکید بر اینکه از پژوهش و تولید دولتی محصول مناسبی به دست نمی‌آید، خاطرنشان کرد: پژوهش، نوآوری و خلاقیت در بخش خصوصی با انگیزه انجام می‌شود و نتیجه می‌دهد و باید بخش دولتی فضا را برای فعالیت این بخش آماده کند.

وی با اشاره به اینکه مشکل اصلی ما در کشور آموزش است، افزود: باید طوری برنامه‌ریزی شود که ما به طور مستمر در حال آموزش و یادگیری باشیم و اگر بتوانیم این الگو را در کشور پیاده‌سازی کنیم، می‌توانیم به موفقیت دست یابیم.

ستاری از راه‌اندازی شبکه نوآوری در کشور خبر داد و افزود: با راه‌اندازی این شبکه امکان تبادل اطلاعات، ایجاد می‌شود.

ستاری همچنین با اشاره به ضرورت توسعه ICT در کشور، گفت: توسعه این تکنولوژی در کشور بسیاری از رانت‌ها و فسادها را از بین می‌برد.

بر اساس اعلام روابط عمومی وزارت ارتباطات، معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور با اشاره به نمونه‌هایی از هوشمندسازی در حوزه حمل‌ونقل، تاکید کرد: در برابر توسعه ICT مخالفت‌هایی وجود دارد، اما توسعه این تکنولوژی فواید بسیاری برای کشور دارد و باید به طور جدی پیگیری شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

تصاویر مرتبط
تاریخ انتشار مطلب: 04 مهر 1396
بازدید ها: 205