اخبار اخبار

ویندوزفون

اپلیکیشن‌های ویندوزفون متن‌ باز می‌شوند

اپلیکیشن‌های ویندوزفون متن‌ باز می‌شوند

برخی از توسعه‌دهندگان اپلیکیشن‌های قدیمی ویندوزفون در کمپینی جالب تصمیم گرفته‌اند اپلیکیشن‌هایشان را به حالت متن‌باز دربیاورند؛ آن‌ها از دیگر سازندگان نیز خواسته‌اند چنین تصمیمی اتخاذ کنند.

ویندوزفون (Windows Phone) سیستم‌عامل ویژه‌ی مایکروسافت برای دستگاه‌های موبایلی بود که با اهدافی بلندپروازانه معرفی شد و طی سال‌های متعدد، به‌روزررسانی‌های زیادی را به‌خود دید تا بهنیه‌تر شود؛ اما استقبال چندانی از ویندوزفون به‌عمل نیامد و روزبه‌روز از میزان محبوبیت آن کاسته شد تا اینکه ردموندی‌ها به‌صورت رسمی از پایان کار این پلتفرم خبر دادند.

مایکروسافت گفته است که قصد دارد در روز ۱۰ دسامبر ۲۰۱۹ (۱۹ آذر ۱۳۹۸) پشتیبانی از ویندوزفون را برای همیشه متوقف کند؛ بدین مفهوم که از تاریخ یادشده به بعد، به‌روزرسانی‌های امنیتی یا به‌روزرسانی‌هایی که باگ‌های سیستم‌عامل را برطرف می‌کنند دیگر روی گوشی‌‌های مجهز به ویندوزفون منتشر نخواهند شد.

فراموش نکنید که از سال ۲۰۱۵ تاکنون، دستگاه درخورتوجه جدیدی به ویندوزفون مجهز نشده است؛ در ضمن طبق اعلام رسمی مایکروسافت، فروشگاه نرم‌افزاری ویندوز فون ۸/۱ به‌زودی از کار خواهد افتاد. تمامی موارد یادشده دست‌به‌دست هم دادند تا به خبر جدیدی که روز گذشته منتشر شد، منتهی شوند. بسیاری از توسعه‌دهندگان قدیمی اپلیکیشن‌های ویندوزفون تصمیم گرفته‌اند تا اپلیکیشن‌هایشان را به‌حالت متن‌باز (Open Source) دربیاورند و کد منبع آن را به‌صورت عمومی منتشر کنند.

منبع: زومیت

تصاویر مرتبط
تاریخ انتشار مطلب: 21 آبان 1398
بازدید ها: 650