اخبار اخبار

لوبونتو، کوبونتو و اوبونتو کایلین را دانلود کنید

Ubuntu 17،10 Alpha 1 منتشر شد

شرکت کنونیکال از انتشار Alpha 1 از Ubuntu 17.10 Artful Aardvark غیر LTS خبر داد.

شرکت کانونیکال انتشار Alpha 1 از Ubuntu 17.10 Artful Aardvark غیر LTS را اعلام کرد که یک نقطه مهم در انتشار اوبونتو لینوکس است که در انتشار ماه اکتبر سال جاری، یک مؤلفه عمده را کنار می‌گذارد. غیر از انتخاب گنوم به عنوان دسکتاپ پیش‌فرض، راه Wayland نیز باز خواهد شد چون کنونیکال برنامه‌هایی برای استفاده از Mir در سیستم عامل دسکتاپ دارد.

Ubuntu 17.10 Alpha 1 در کایلین اوبونتو، لوبونتو و کوبونتو موجود است. همان‌طور که مشخص است، اولین ورد برای آزمایش و برای توسعه‌دهنده‌های اوبونتو است. مجموعه ISOها نیز شامل یک ساختار تجربی به نام Lubuntu Next مبتنی بر محیط دسکتاپ LXQT است.

توزیع اوبونتو در Alpha 1 مشارکت ندارد. اگر می‌توانید فریزها و برخوردهای تصادفی را تحمل کنید، می‌توانید آن را بیازمایید. بهتر است آن را روی یک دستگاه مجازی نصب کنید.

در یادداشت انتشار آمده است: Alpha 1 تعدادی از آپدیت‌های نرم‌افزاری را در برمی‌گیرد که برای آزمایش گسترده‌تر آماده هستند. این مجموعه هنوز در اول راه است و وجود باگ در آن امری عادی است.

طبق برنامه انتشار، انتشار بعدی آلفا برای Ubuntu 17.10 انتخابی در 27 جولای انجام خواهد شد و بعد از آن نیز اولین بتا در 31 اوت منتشر می‌شود.

منبع خبر

تصاویر مرتبط
تاریخ انتشار مطلب: 25 تیر 1396
بازدید ها: 275