اخبار اخبار

یک رکوردر صفحه برای لینوکس

گرین رکوردر 3،0 منتشر شد

گرین رکوردر 3.0 اپلیکیشن Linux Desktop Recorder منتشر شد.

نسخه جدیدی از Linux Desktop Recorder به نام گرین رکوردر منتشر شده‌است. گرین رکوردر 3.0 که با استفاده از Python، FFmpeg و GTK+3 با ویژگی‌ها و به‌روزرسانی‌های جدید بسیاری همراه است.

گرین رکوردر یک رکوردر دسکتاپ ساده برای توزیع‌های لینوکس است که می‌توانید از آن برای ضبط صدا و تصویر روی تمام رابط‌های لینوکس استفاده کنید. گرین رکوردر که تحت GPL 3 منتشر شده‌است، اکنون از Wayland نیز پشتیبانی می‌کند.

گرین رکوردر 3.0 از avi، mkv، mp4 nut و gif پشتیبانی می‌کند. گنوم Waylan فقط از WebM پشتیبانی می‌کند. کاربر می‌تواند منبع ورودی صوت را از یک لیست انتخاب کند یا از پنجره اولویت‌ها، مقادیر پیش‌فرض را تنظیم کند.

گرین رکوردر یک D-Bus API دارد که برای اتصال به ابزار فیلمبرداری داخلی GNOME Shell مورد استفاده در ضبط ویدئو به کار می‌رود. نمونه‌ای از FFmpeg هنگام ضبط صوت در پس‌زمینه اجرا می‌شود. وقتی فرایند ضبط پاین یافت، این دو فایل در فایل WebM ادغام می‌شوند.

در مورد فرمت GIF، گرین رکوردر ویدئو را به عنوان یک ویدئوی خام ضبط می‌کند سپس تصویر GIF را از آن ایجاد می‌کند. این کار به شما اجازه می‌دهد یک اندازه تصویر GIF بهینه داشته‌باشید که بهتر از ضبط FFmpeg عادی است. برای صوت و تصویر Xorg از FFmpeg استفاده می‌شود.

گرین رکوردر به‌صورت پیش‌فرض از کدگذار V8 فقط روی Wayland استفاده می‌کند. این موضوع به علت مسئله مصرف CPU و RAM به کدگذار V9 در GNOME Shell است.

منبع خبر

تصاویر مرتبط
تاریخ انتشار مطلب: 19 شهریور 1396
بازدید ها: 211