اخبار اخبار

آذرماه

کنگره جهانی فناوری‌های هوشمند ۲۰۱۷ برگزار می‌شود

کنگره جهانی فناوری‌های هوشمند ۲۰۱۷ آذرماه سال 96 در برج میلاد تهران برگزار می‌شود.

سیدمحمدتقی بطحایی، عضو هیئت علمی دانشگاه خواجه نصیر، با بیان این مطلب اظهار کرد: برای نخستین‌بار با حمایت دانشگاه‌ها و دستگاه‌های اجرایی کشور، رویدادی جامع با حضور اساتید فرهیخته ملی، پژوهشگران، دانشجویان و مدیران برجسته صنایع در حوزه فناوری اطلاعات و مهمانان تراز اول بین‌المللی از شرکت‌های برتر و صاحب‌نام جهان و با دعوت از مقامات ملی ازجمله ریاست محترم جمهور، وزرا و مدیران فناوری اطلاعات، آذر‌ماه سال ۹۶ در برج میلاد تهران برگزار می­شود. همچنین با توجه به اینکه این کنگره به‌طور ویژه به نقش توسعه دولت الکترونیک و هوشمندسازی اداری در نقشه راه اصلاح نظام اداری می‌پردازد، لذا این موضوع اهمیت برگزاری این رویداد را دو چندان کرده‌است.

وی ادامه داد: نخستین کنگره جهانی فناوری‌های هوشمند ۲۰۱۷ با رویکرد هوشمندسازی نظام اداری» با هدف واکاوی برنامه دوم نقشه راه اصلاح نظام اداری (توسعه دولت الکترونیک و هوشمندسازی اداری) بهبود نگرش داده‌محور در لایه‌های مختلف سازمانی با تمرکز بر حکمرانی داده‌ها در حوزه‌های مختلف فناوری اطلاعات و با محوریت ارزیابی عملکرد دستگاه­های اجرایی در این حوزه با حمایت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزارت ورزش و جوانان، وزارت جهاد کشاورزی، وزارت صنعت، معدن و تجارت و دانشگاه­های معتبر کشور،  به همت مرکز همایش های بین المللی توسعه داتیس، در سال جاری برگزار می‌شود.

بطحایی افزود: این رویداد با نگاه کاملا تخصصی و کاربردی نسبت به بررسی ضوابط فنی و اجرایی توسعه دولت الکترونیک بر اساس مصوبه شورای عالی فناوری اطلاعات به شماره ۱۴۵/۲۰۰ با برگزاری تعداد زیادی از پنل­های تخصصی، کارگاه­های آموزشی، سخنرانی­های کلیدی و هم­اندیشی نخبگان با حضور متخصصان این حوزه در سالن‌های جانبی برج میلاد با موضوعات مختلفی در حوزه اینترنت اشیا (IOT)، سیستم­های خبره، امنیت و ... همراه با گواهی‌نامه‌های تخصصی و معتبر مرتبط، برنامه‌ریزی شده‌است.

وی ادامه داد: در این رویداد حضور و مشارکت چشمگیر شرکت‌های داخلی و خارجی فناوری اطلاعات در حوزه‌های مختلف به عنوان بال دیگر کنگره  جهانی فناوری‌های هوشمند ۲۰۱۷ است.

وی تصریح کرد: راهبردهای این کنگره بر پایه تاکیدات ریاست محترم جمهور بر توسعه دولت الکترونیک و هوشمندسازی نظام اداری به منظور جلوگیری از فساد در نظام اداری و اجرای بهتر منشور حقوق شهروندی، تعیین شده‌است.

سید محمدتقی بطحایی ادامه داد: طبق سند جامع دولت الکترونیک تمامی دستگاه‌های اجرایی باید خدمات مورد نیاز مردم را به‌صورت یکپارچه و الکترونیکی ارائه دهند تا آنها مجبور به مراجعه به چندین دستگاه و سازمان و دریافت تاییدیه‌های متعدد نشوند و از هدر رفتن سرمایه‌های ملی جلوگیری شود.

وی با اشاره به برنامه دوم توسعه دولت الکترونیک و هوشمندسازی اداری در نقشه راه اصلاح نظام اداری، افزود: با اجرای  نقشه راه دولت الکترونیک در کشور که بر اساس سیاست‌های کلی نظام و با توجه به اسناد بالادستی توسعه کشور و زیرساخت‌های موجود تدوین شده‌است از مراجعات مردم به دستگاه‌ها و سازمان‌ها کاسته شده و خدمات به صورت یکپارچه و دیجیتالی عرضه شود.

وی ادامه داد: کنگره جهانی فناوری‌های هوشمند همگام با سیاست‌های ابلاغی دولت در راستای تحقق اهداف دولت الکترونیک که استفاده از فناوری‌های نوین در ارائه خدمات به مردم و کاهش هزینه‌های دولتی و ارزیابی عملکرد دقیق دستگاه‌هاست با دعوت صاحب‌نظران و اساتید به نام در حوزه فناوری، فرصت آموزشی مناسبی را برای تمامی کارکنان دستگاه‌های اجرایی به‌وجود آورده‌است.

بطحایی با بیان اینکه در حوزه دستگاه‌های اجرایی باید خدمات وسیعی به صورت الکترونیکی ارائه و در کل جامعه مورد استفاده قرار گیرد، افزود: برگزاری این رویداد که رویکرد اصلی آن هوشمندسازی نظام اداری است، بتواند نقش موثری در راستای الکترونیکی شدن نظام اداری ایجاد کند.

وی ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این رویداد اظهار کرد: امید است با برگزاری این رویداد بتوانیم گام موثری در راستای کاهش بوروکراسی اداری، توسعه کمی و کیفی خدمات فعلی کاهش فساد اداری و ایجاد شفافیت بر عملکرد سازمان‌ها برداشته باشیم. علاقه‌مندان و پژوهشگران می‌توانند با توجه به محورهای کنگره، مقالات خود را برای شرکت در این کنگره از طریق پایگاه اینترنتی  WWW.FBFI.IR به دبیرخانه ارسال کنند و برای کسب اطلاعات تکمیلی به پایگاه اینترنتی کنگره مراجعه و یا با شماره های ۴-۳۳۶۹۹۰۹۳-۰۲۱ و ۹-۳۶۶۲۱۳۱۸-۰۲۱ تماس بگیرند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

تصاویر مرتبط
تاریخ انتشار مطلب: 20 شهریور 1396
بازدید ها: 168