اخبار اخبار

خوش‌بینی در مورد آینده تاندربرد

کلاینت ایمیل تاندربرد یک خانه جدید دارد

اعلام شده‌است که بنیاد موزیلا همچنان منزل آینده تاندربرد خواهد‌بود.

کلاینت ایمیل از زیرساخت شرکت موزیلا رخت برخواهد بست. این تصمیم به چندین سال عدم قطعیت کلاینت ایمیل متن‌باز پایان خواهد داد. شرکت موزیلا در سال 2012 اعلام کرد که نوآوری مدام در تاندربرد با توجه به اهداف سازمانی بلند ما، بهترین کاربرد منابع نیست. موزیلا همچنان در مسیر توسعه قرار خواهد داشت و این پروژه را با موفقیت به جامعه تحویل خواهد داد. در سال 2015 اعلام شد که تاندربرد با استقلال از سیستم‌های توسعه موزیلا و در بعضی موارد از فناوری موزیلا بیشتر ترقی خواهدکرد.

این پروژه چندین محافظ بالقوه دارد، ازجمله، سازمان مقابله با نقض آزادی نرم‌افزار SFC و بنیاد داکیومنت TDF و یک سازمان غیرانتفاعی اکنون بر پروژه موزیلا نظارت می‌کند.

شورای تاندربرد که کار روی این پروژه را هدایت می‌کند نیاز به حفظ روابط کاری خوب و تصمیم‌گیری در زمان مناسب و کسب پیشرفت معنادار در کوتاه‌مدت در زمینه استقلال فنی و عملیاتی از شرکت موزیلا را دارد تا این فرآیند به نتیجه برسد.

شورای تاندربرد می‌گوید که آنها به آینده خوش‌بین هستند. فیلیپ کوئیش از تاندربرد در وبلاگ خود نوشته‌است: با رفع پرسش سازمانی، ما می‌توانیم روی چالش‌های فنی پیش رو تمرکز کنیم. تاندربرد در میان‌مدت، یک اپلیکیشن مبتنی‌بر Gecko را حفظ خواهدکرد، اما روزی خواهدرسید که بسیاری از فناوری‌هایی که تاندربرد در آن سکو به آنها متکی است، دیگر پشتیبانی نخواهندشد. برنامه بلندمدت این است که کد ما به فناوری‌های وب منتقل شود، اما این کار نیاز به زمان، نیروی انسانی و برنامه‌ریزی دارد.

منبع خبر

تصاویر مرتبط
تاریخ انتشار مطلب: 28 خرداد 1396
بازدید ها: 271