اخبار اخبار

در GNOME Web 3.26

پشتیبانی از Firefox Sync افزوده می‌شود

GNOME Web 3.26 با انتشار در اواخر سال جاری پشتیبانی از Firefox Sync را به ویژگی‌های خود می‌افزاید.

ما در ماه مارس گزارش داده شد که توسعه‌دهنده‌ها قرار است به کاربرانEpiphany/Web اجازه دهند تب‌ها، بوک‌مارک‌ها و سابقه مرورگر خود را با استفاده از API سنکرون‌سازی مجاز موزیلا بین دستگاه‌ها سنکرون‌سازی کنند.

یکی از نقاط ضعف ذکرشده این بود که اگرچه کاربران Epiphany/Web می‌توانند با استفاده از Firefox Sync سنکرون‌سازی کنند، اما نمی‌توانند داده‌ها را بین Epiphany/Web و خود فایرفاکس به اشتراک بگذارند. چند ماه بعد دیگر اثری از این محدودیت‌ها نخواهدبود.

میخائیل کاتانزارو، یکی از توسعه‌دهنده‌های GNOME در مورد آپدیت در حال انجام از ماه مارس می‌گوید که کاربران وب قادر خواهند‌بود که بوک‌مارک‌ها، سابقه، پسوردها و تب‌های باز را با استفاده از Firefox Sync سنکرون‌سازی کنند.

اما نکته جالب این است که او می‌گوید سنکرون‌سازی بین Epiphany/Web و Firefox در هر دو نسخه دسکتاپ و موبایل کارایی خواهد داشت. این باید بدان معنا باشد که شما می‌توانید تب‌های باز Epiphany/Web خود را در دستگاه اندروید دریافت کنید و بالعکس.

Web Firefox Sync آماده است که در آخرین ساختار بتای مرورگر ثبت شود که در آن از تب ‘Sync’ جدید در Preferences قابل دسترسی است. با این حال، این ویژگی نیازمند یک حساب رایگان فایرفاکس است.

منبع خبر

تصاویر مرتبط
تاریخ انتشار مطلب: 19 شهریور 1396
بازدید ها: 260