اخبار اخبار

محمود واعظی گفت

نگاه امنیتی به کسب‌و‌کارهای اینترنتی نداریم

وزیر ارتباطات گفت: کسب‌و‌کارهای اینترنتی دغدغه‌هایی مربوط صادرات، بیمه، مالیات و... دارند که این مشکلات نیازمند مسائل و بررسی‌های جدی‌تری هستند.

محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، درباره اقدامات این وزارتخانه برای حل و فصل موانع پیشروی کسب‌وکار اینترنتی گفت: یکی از اولویت‌های دولت یازدهم، ضمن توسعه بستر اینترنت و شبکه ملی اطلاعات، آن است که بتوانیم کسب‌وکارهای اینترنتی را هم گسترش دهیم.

وی با بیان اینکه برای توسعه کسب‌وکارهای اینترنتی جلسات متعددی را با بخش‌های مختلف داشته‌ایم، اظهار کرد: بسیاری از مشکلات و مسائل مرتبط با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات حل و فصل شده و آنهایی هم که مربوط به دستگاه‌های دیگر بوده‌است با آن سازمان‌ها و دستگاه‌ها جلسه مشترک برگزار کرده‌ایم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: مسائلی هم که مرتبط با مجلس شورای اسلامی است، یک کمیته مشترک تشکیل داده‌ایم و در حال بحث هستیم تا کسب‌وکارهای اینترنتی راحت‌تر به فعالیت بپردازند. کسب‌وکارهای اینترنتی مسائلی مربوط صادرات، بیمه، مالیات و... دارند که این مشکلات نیازمند مسائل و بررسی‌های جدی‌تری هستند.

وی خاطرنشان کرد: امنیت شبکه ما مسلط بر امور است و مسائل مورد رصد قرار می‌گیرند. بحث امنیتی در خصوص کسبوکارهای اینترنتی مطرح نیست و نگاه امنیتی نداریم. وقتی تکنولوژی پیشرفت می‌کند، دستگاه‌های امنیتی ما نیز از توانمندی لازم برای برخورد با آن مسائل برخودار می‌شوند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: ما باید بتوانیم دغدغه‌های مربوط به مقررات و روند قانونی این کسب‌وکارها را هم رفع کنیم.

منبع: خبرگزاری ایلنا

تصاویر مرتبط
تاریخ انتشار مطلب: 20 تیر 1396
بازدید ها: 160