اخبار اخبار

در نشست کاربران لینوکس مشهد

سایت‌های مفید دنیای متن‌باز معرفی شدند

در جلسه اخیر کاربران لینوکس مشهد مطالب تازه‌ای از دنیای نرم‌افزار آزاد و تکنولوژی‌های متن‌باز و معرفی سایت‌های مفیدی مرتبط با این حوزه ارائه شد.

جلسه 200 گروه کاربران لینوکس مشهد روز سه‌شنبه ۲۳ خردادماه ۱۳۹۶ با حضور اعضای گروه در محل شتاب‌دهنده TrigUp فناپ برگزار شد.

در این نشست اخبار دنیای گنو/لینوکس و متن‌باز توسط مصطفی ستاری ارائه شد و در ادامه بررسی‌هایی درباره خبر برگزاری دوره «آشنایی با لینوکس» توسط بنیاد لینوکس و مقاله‌ای با عنوان مشکل بسته‌های نرم‌افزاری لینوکس در سازمان‌های بزرگ صورت گرفت.

شرح مختصری بر نحوه بروز مشکل امنیتی در ابزار sudo و چگونگی رفع شدن آن در کُد upstream و همچنین معرفی مختصر پروژه AGL و خبر چرخش تویوتا به سمت تکنولوژی‌های متن‌باز مطالب دیگری بودند که در این نشست تشرح شد.

معرفی دلایل و تفاوت مخازن مختلف در توزیع‌های اوبونتو، توضیحی بر تفاوت مجازی‌ساز‌ها و پروژه Docker در لینوکس و بررسی خبر معرفی پروژه Mobyهمچنین در دو مقاله مجزا درباره چندپارگی در لینوکس و همچنین پست وبلاگی جالبی درباره چگونگی اجرای ویروس بر روی لینوکس مباحث دیگری بودند که این رویداد را رونق بخشیدند.

معرفی مجموعه‌ای ۹۸ عددی از SOC های متن‌باز و دوستدار هکر، بررسی مقاله‌ای از linuxinsider با موضوع لینوکس و هک، بحث و تبادل نظر درباره استفاده بدافزارهای لینوکسی جهت اکتشاف بیت‌کوین، معرفی پروژه‌ای به نام Unix History repo که تاریخچه کُد سیستم‌عامل یونیکس را از پیدایش تا به امروز بر روی سرویس Github در اختیار عموم قرار می‌دهد، معرفی وب‌سایت rewritinghistorycasts.com که در ویدئوهایی کوتاه به بازنویسی ابزار محبوب یونیکسی اقدام می‌کند، معرفی کتاب «پس از جنگ‌ نرم‌افزارها» نوشته «کیت‌کورتیس»، بررسی خبر پشتیبانی فایل‌سیستم توزیع شده Ceph از NFS در ویرایش 2.3، معرفی وب‌سایت ossblog.org برای آشنایی با کتاب‌های برنامه‌نویسی آزاد و رایگان و درنهایت پنج کار برای عیب‌یابی لینوکس و مقاله‌ای برای sysadmin های تازه‌کار به همراه بخش همیشگی بحث آزاد که طی آن نحوه کوچک‌سازی توزیع‌های گنو/لینوکس بر روی دستگاه‌های توساز و کم کردن حجم دانلود به‌روز‌رسانی‌های نرم‌افزاری در توزیع فدورا مورد بررسی قرار گرفتند.

منبع خبر

تصاویر مرتبط
تاریخ انتشار مطلب: 24 خرداد 1396
بازدید ها: 194