اخبار اخبار

توسعه چشم‌انداز اقتصاد مقاومتی

جایزه ملی «فاب» اهدا می‌شود

رئیس پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران (ایرانداک) گفت: جایزه ملی فناوری اطلاعات برتر (فاب) تنها جایزه ملی است که کاربست‌پذیری محصولات حوزه فناوری اطلاعات را ارزیابی می‌کند و چشم‌انداز اقتصاد مقاومتی را توسعه می‌بخشد.

دکتر سیروس علیدوستی، رئیس پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران (ایرانداک)، با اشاره به تاریخچه جایزه ملی فناوری اطلاعات برتر (فاب) افزود: جایزه فاب از خرداد ماه ۱۳۹۴ برای نخستین‌بار در سومین همایش مدیران فناوری اطلاعات رونمایی شد و امسال نیز در پنجمین همایش، سومین جایزه فاب به محصولاتی که از جنبه‌های گوناگون علمی‌فناوری، سیاستی‌مدیریتی و نیز فرهنگی‌اجتماعی در بالاترین سطح باشند، داده خواهدشد.

عضو شورای سیاست‌گذاری همایش گفت: جایزه فاب برای تشویق متخصصان و پژوهشگران علوم و فناوری اطلاعات در ارائه محصولات فناورانه و نوآورانه خود در یکی از بزرگ‌ترین همایش‌های مدیران این حوزه طراحی شده است.

وی افزود: پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران (ایرانداک) با طراحی و اهدای جایزه ملی فاب به گسترش عرضه دستاوردهای فناورانه کمک خواهد کرد و زمینه افزایش بلوغ محصولات حوزه فناوری اطلاعات را افزون بر افزایش بازار این محصولات فراهم خواهدکرد. کمک به صادرات این دستاوردها نیز از دیگر هدف‌های این جایزه ملی است.

رئیس ایرانداک خاطرنشان کرد: جایزه فاب افزون بر کمک به ارتقا و رشد علمی و فناورانه دستاوردهای حوزه فناوری اطلاعات به ملاحظات فرهنگی ‌اجتماعی این حوزه نیز توجه خواهدکرد.

وی تاکید کرد: در پنجمین دوره این همایش در سال ۱۳۹۶ که «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» نام‌گذاری شده‌است، فرایند ارزیابی جایزه فاب میزان اشتغال‌زایی و توجه به اصول علمی تولید محصولات فناورانه را نیز به شکل ویژه مورد توجه قرار خواهد داد.

علیدوستی افزود: محصولات فناورانه؛ دستاوردها و خدمات نرم‌افزاری، سخت‌افزاری و ارتباطی (شبکه‌ای)، استانداردها، معماری‌ها و روش‌شناسی‌های طراحی و توسعه سامانه‌های کاربردی و روش‌ها و استانداردهای آسان‌سازی کاربست فناوری اطلاعات و اشاعه آنها در بستری فرهنگی‌اجتماعی را در می‌گیرند که ویژگی‌های این محصولات، هرگونه نوآوری و ابتکار در حوزه کاربرد فناوری اطلاعات را دربردارند.

وی یادآور شد:‌ سازمان‌ها و شرکت‌های فعال در زمینه فناوری اطلاعات می‌توانند مستندات محصولات فناورانه خود را تا پایان شهریور ۱۳۹۶ در وب‌سایت همایش برای بررسی ارائه کنند.

بر اساس اعلام روابط عمومی ایرانداک، پنجمین همایش ملی مدیران فناوری اطلاعات پنجم آذرماه ۱۳۹۶ در مرکز همایش‌های بین‌المللی برج میلاد برگزار می‌شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

تصاویر مرتبط
تاریخ انتشار مطلب: 14 شهریور 1396
بازدید ها: 231