اخبار اخبار

نایب‌رئیس انجمن کسب‌وکارهای اینترنتی تهران گفت

ثبت‌نام ۵۰ واحد در اتحادیه کسب‌وکارهای اینترنتی

بعد از طرح موضوع تشکیل اتحادیه کسب‌وکارهای اینترنتی، نایب رئیس انجمن کسب‌وکارهای اینترنتی تهران از ثبت ۵۰ واحد کسبوکار اینترنتی در اتحادیه خبر داد.

سولماز صادق‌نیا، نایب رئیس انجمن کسب‌وکارهای اینترنتی تهران، با بیان این که بهترین راه برای حل مشکل بیکاری حمایت و توسعه کسب‌وکارهای اینترنتی هست، گفت: کسب‌وکارهای اینترنتی وارد اعرصه اقتصاد شده و عملا توانسته فرهنگ جدیدی را در جامعه به وجود بیاورد که مردم متوجه شدند می‌توانند با هزینه کمتر خدمات بهتری دریافت کنند و همین باعث استقبال مشتری و گسترش فرصت‌های شغلی در این زمینه شده‌است.

وی ادامه داد: در‌حال‌حاضر این کسب‌و‌کارها شامل خدمات مسافرت‌های درون شهری، فروش آنلاین غذا، فروش لباس، لوازم خانگی، لوازم الکترونیکی، تبادل‌کارهای دانشجویی و انواع خدمات دیگر است که همه اینها نیاز به حمایت برای توسعه کسب‌وکار و افزایش فرصت‌های شغلی در زمینه کسب‌و‌کارهای اینترنتی دارند.

این فعال کسب‌وکارهای اینترنتی عنوان کرد: عموم کسب‌و‌کارهای نوین دانش‌بنیان بوده و میانگین سنی مؤسسان و فعالان آنها پایین است.

صادق‌نیا با اشاره به واکنش های منفی به کسب‌وکارهای نوین، تاکسی‌های اینترنتی را مثال زد و اظهار کرد: شاهد بودیم که چندی پیش تاکسی‌های اینترنتی به شدت مورد هجمه قرار گرفتند و اتحادیه‌های سنتی آنها را با تعطیلی کسب‌وکارهای قدیمی و بیکاری افراد معرفی می‌کردند، ولی این حمایت مسئولانی که کسب‌وکارهای نوین اهمیت می‌دادند به همراه انجمن کسب‌و‌کارهای اینترنتی بود که باعث شد آنها از این هجمه آسیبی نبینند و حتا بعدتر بازار قوی‌تری را به دست بیاورند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

تصاویر مرتبط
تاریخ انتشار مطلب: 21 تیر 1396
بازدید ها: 144