اخبار اخبار

پیگیری مشکلات کسب‌وکارهای اینترنتی با

تشکیل کمیته مشترک دولت و مجلس

وزیر ارتباطات از تشکیل کمیته مشترک دولت و مجلس برای حل مشکل کسب‌و‌کارهای اینترنتی خبر داد.

محمود واعظی درخصوص نتیجه حضور در فراکسیون اشتغال مجلس شورای اسلامی در روز سه‌شنبه هفته گذشته، گفت: این جلسه با هدف حل مشکل کسب‌وکارهای اینترنتی تشکیل شد و بر این اساس مقرر شد کمیته‌ای با حضور نمایندگان بخش‌های ذی‌ربط دولت و نیز کمیسیون‌های ذی‌ربط مجلس برای پیگیری مشکلات کسب‌وکارهای فضای مجازی تشکیل شود.

وی ادامه داد: در این کمیته بخش خصوصی نیز حضور خواهد داشت و همچنین قرار است نماینده قوه قضاییه نیز در این کمیته حضور پیدا کند تا درنهایت بستری برای قانونمند کردن کسب‌و‌کارهای اینترنتی در کشور شکل بگیرد.

وزیر ارتباطات با اشاره به ماهیت متفاوت کسب‌وکارهای فضای مجازی نسبت به کسب‌و‌کارهای سنتی ادامه داد: با توجه به ماهیت این کسب‌و‌کارها باید فضای قانون‌گذاری برای این کسب‌وکارها متفاوت از کسب‌وکارهای سنتی باشد و مصوبات مربوط به این کسب‌و‌کارها تدوین و تصویب شود.

وی با اشاره به اینکه طی چند هفته اخیر برخی کسب‌و‌کارهای فضای مجازی بدون دلیل مشخص فیلتر شده‌اند، گفت: از نظر ما فیلتر این کسب‌و‌کارها کار درستی نیست و با وجود سرمایه‌گذاری کلانی که این کسب‌و‌کار انجام داده‌است و اشتغال ایجاد می‌کنند تصمیم‌گیری برای بستن آنها به این کسب‌‌و‌کارها لطمه می‌زند.

منبع: خبرگزاری مهر

تصاویر مرتبط
تاریخ انتشار مطلب: 25 تیر 1396
بازدید ها: 209