اخبار اخبار

بهتر، سریع‌تر، قوی‌تر و فایرفاکس‌تر

بهبود عملکرد قابل توجه در فایرفاکس 55

به گفته موزیلا، آپدیت 55 فایرفاکس با کارکردهای جدید و بهبود عملکرد مرورگر هسته‌ای عرضه شد.

ازجمله ویژگی‌های جدید فایرفاکس 55 می‌توان به پشتیبانی از WebVR اشاره کرد. این موضوع نه‌تنها در ظاهر اهمیت دارد، بلکه باید گفت که فایرفاکس اولین مرورگری است که از آن پشتیبانی می‌کند.

این تنها مورد بهبود چشمگیر ارائه‌شده در این نسخه نیست. چند مورد دیگر نیز وجود دارد که مسیر را برای ارائه فایرفاکس 57 در ماه نوامبر هموار می‌سازد. اگر در مورد توسعه‌دهنده موزیلا که فایرفاکس را برای نخستین‌‌بار با 91 پنجره باز آزمایش کرد مطالعه کنید، می‌توانید از آن مزایا به صورت دلخواه استفاده کنید. بهبودهای ارائه‌شده بخشی از یک پروژه به نام Quantum Flow هستند و سرعت بالا آمدن پنجره‌ها را 30 برابر سریع‌تر از فایرفاکس 51 می‌سازد.

تمام افرادی که فایرفاکس 55 را نصب می‌کنند به ویژگی‌های جدید فایرفاکس اسکرین‌شات دست نخواهندیافت. موزیلا به عنوان بخشی از یک آزمایش A/B دست‌یابی به این ویژگی‌ها را برای عموم فعال می‌کند.

اگر آیکن مربوطه را ندیدید، ناراحت نشوید. شما می‌توانید از طریق Test Piot از آن استفاده کنید. اگر آیکن جدید اسکرین‌شات/قیچی را مشاهده کردید، می‌توانید هر قسمتی را در صفحه وب که دوست داشتید انتخاب برش داده و با دیگران به اشتراک بگذارید. تصاویر به مدت 14 روز روی سرورهای موزیلا باقی می‌مانند، بنابراین هر چیز به دردنخور را برش ندهید.

شما اکنون می‌توانید سایدبار موزیلا را به سمت راست ببرید. این گزینه می‌تواند به نمایش تاریخچه، بوک‌مارک‌ها یا Synced Tabs شما را نمایش دهد. اکنون با وجود یک کلید منوی جدید به‌راحتی می‌توان بین این گزینه‌ها جابه‌جا شد. وقتی در آدرس‌بار فایرفاکس تایپ می‌کنید چند گزینه پیشنهادی به شما ارائه می‌شود.

منبع خبر

 

تصاویر مرتبط
تاریخ انتشار مطلب: 19 شهریور 1396
بازدید ها: 215