اخبار اخبار

به میزبانی دانشگاه صنعتی شریف

برگزاری دومین دوره جشنواره فناوری اطلاعات

جشنواره فناوری اطلاعات با هدف هم افزایی نوآوران، نخبگان و طرح نگرش‌های نو دانشگاه صنعتی شریف برگزار می‌شود.

اولین دوره رویداد (IT Weekend) با همکاری پژوهشکده فناوری اطلاعات و ارتباطات پیشرفته دانشگاه صنعتی شریف، آزمایشگاه یادگیری فناوری اطلاعات دانشگاه شریف (لایتک)، سازمان فناوری اطلاعات ایران، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری (پارک فناوری پردیس) و پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات و مخابرات کشور) دی‌ماه گذشته میزبان علاقمه‌ندان و سخنرانان برجسته در دانشگاه صنعتی شریف بود.

دومین جشنواره فناوری اطلاعات دانشگاه صنعتی شریف روز 22 تیرماه در دانشگاه صنعتی شریف و با تمرکز بر ایجاد کسب‌وکارهای نوین در حوزه فناوری اطلاعات برگزار خواهدشد. در این رویداد، افراد سرشناس در حوزه فناوری اطلاعات تجربیات خود را در قالب سخنرانی‌های کوتاه با مخاطبان به اشتراک می‌گذارند.

از اهداف اصلی رویداد می‌توان به ایجاد محیطی برای گردهمایی، گفت‌وگو و هم‌‌افزایی نوآوران، نخبگان، صاحبان ایده و علاقه‌مندان به رویکردها و نگرش‌های نو در سطحی فراتر از مرزهای جغرافیایی، همچنین شناسایی آنها برای سرمایه‌گذاری مادی و حتی معنوی توسط حوزه‌های مختلف پیشبرد اهداف کشور اشاره کرد.

همچنین جشنواره فناوری اطلاعات می‌کوشد ایده‌هایی در حوزه فناوری اطلاعات برای ساختن جهانی بهتر را ارائه دهد و طرح‌های بکر و خلاق را برای ایجاد کسب‌وکار‌های نوین و اشتغال معرفی کند.

معرفی کسب‌وکارهای نوین در حوزه فناوری اطلاعات و ایجاد اشتغال، روایت ایده‌ها برای تقویت انگیزه، خودباوری، اعتماد به‌نفس و الهام‌بخشی به جامعه، ایجاد بستر ارتباط، تبادل‌نظر و گفتگو میان نوآوران در ایران و سایر نقاط جهان، ایجاد بستری برای آفرینش و پرورش ایده‌های نو و بکر با برنامه‌های گوناگون و افزایش ارتباط ایرانیان خارج از کشور با سرزمین مادری ازجمله اهداف جشنواره در این دوره است.

در هر رویداد 10 نفر از اساتید ایرانی و خارجی حوزه فناوری اطلاعات سخنرانی می‌کنند. موضوع سخنرانی‌ها در حوزه فناوری اطلاعات و با رویکرد ایجاد انگیزه در شرکت‌کنندگان، انتقال تجربه در کسب‌و‌کار های نوین و معرفی موضوعات روز این حوزه است.

زمان اجرای رویداد آخرین پنجشنبه هر فصل خواهدبود. به این ترتیب این رویداد هر سال 4 بار اجرا خواهدشد. رویداد یک‌روزه و از 9 صبح تا 5 عصر برپاست.

تاکنون حدود 800 متقاضی برای شرکت در این رویداد درخواست کردند که از این میان، ثبت‌نام 300 نفر توسط دبیرخانه تأیید شده‌است. شرکت‌کنندگان از دانشگاه‌های داخل و خارج کشور هستند. علاقه‌مندان می‌توانند اطلاعات بیشتر را در پایگاه اطلاع‌رسانی جشنواره فناوری اطلاعات به نشانی http://itweekend.ir به دست آورند.

منبع : خبرگزاری ایرنا

تصاویر مرتبط
تاریخ انتشار مطلب: 21 خرداد 1396
بازدید ها: 181