اخبار اخبار

جلسه گروه کاربران لینوکس مشهد

بررسی رویدادها و آسیب‌پذیری‌های خبرساز دنیای لینوکس

در جلسه روز ۱۳ تیرماه ۱۳۹۶ گروه کاربران لینوکس مشهد اخبار دنیای گنو/لینوکس و متن‌باز با حضور اعضای گروه بررسی شد.

دویست‌ویکمین جلسه گروه کاربران لینوکس مشهد با ارائه‌ اخبار و مقاله‌های علمی مرتبط با مباحث مطرح پیرامون نرم‌افزارهای آزاد و متن‌باز برگزار شد.

مطالی همچون انتشار نسخه ۴.۱۲ هسته لینوکس، انتشار نسخه ۵۴ مرورگر فایرفاکس و شروع پشتیبانی از چندپردازشی در این مرورگر محبوب، انتشار نسخه ۹ دبیان با نام Stretch و بررسی ویژگی‌های اضافه شده یکی از اصلی‌ترین شاخه‌های توزیع‌های گنو/لینوکسی ازجمله مباحث مطرح شده بودند.

همچنین انتشار نسخه ۱۸.۲ لینوکس مینت، انتشار نسخه جدید توزیع CloneZilla، انتشار نسخه ۱۷.۰.۲ لینوکس مانجارو، انتشار نسخه ۳.۰ توزیع گنو/لینوکسی Tails، تولد ۲۳ سالگی پروژه آزاد و متن‌باز FreeDOS، بررسی توزیع‌های محبوب گنو/لینوکسی در وب‌سایت DistroWatch و انتشار نسخه ۱.۷ ابزار Kubernetes نیز در این جلسه به بحث گذاشته شدند و باگ‌های امنیتی اخیر در پروژه systemd با هدف اجرای کد راه‌دور توسط کاربر مخرب و همچنین گرفتن دسترسی کاربری ریشه و نیز باگ امنیتی موسوم به Stack Clash که طیف وسیعی از سیستم‌عامل‌های مبتنی بر گنو/لینوکس و BSD را شامل می‌شود نیز بررسی شدند.

دو مقاله با عناوین «بررسی toolchain های آزاد و آماده استفاده برای cross-compilling» و همچنین «معرفی دو ابزار kdump و kexec در بستر توزیع‌های گنو/لینوکس» نیز ارائه شد.

در انتهای جلسه طبق معمول جلسات گذشته، اعضا به بیان نظرات و دیدگاه‌های خود و همچنین شبکه‌سازی پرداختند.

منبع خبر

تصاویر مرتبط
تاریخ انتشار مطلب: 21 تیر 1396
بازدید ها: 160