اخبار اخبار

در اختتامیه رویداد TGC

برترین بازی‌های ایرانی معرفی شدند

چهار بازی برتر ایرانی عرضه شده در نخستین رویداد تجاری بازی‌های رایانه‌ای تهران (TGC) به انتخاب هیئت داوران بین‌المللی این رویداد معرفی و تقدیر شدند.

نخستین رویداد تجاری بازی‌های رایانه‌ای تهران با عنوان TGC که از 15 تا 16 تیرماه در مرکز همایش‌های سازمان صداوسیما آغاز به کار کرده بود با برگزاری مراسم اختتامیه به کار خود پایان داد.

این رویداد که علاوه‌بر برگزاری نمایشگاه عرضه تازه‌ترین دستاوردهای صنعت گیم ایران، فرصتی برای تعامل تخصصی و تجاری میان بازی‌سازان ایرانی و نمایندگان جهانی صنعت گیم مخصوصا ناشران و افراد فنی برجسته از سراسر دنیا فراهم آورده‌بود ‌ پس از دو روز برگزاری فشرده کنفرانس‌ها و نشست‌های تخصصی با معرفی برترین بازی‌های ایرانی با قابلیت عرضه در بازار جهانی از سوی هیئت داوران بین‌المللی به کار خود پایان داد. بر اساس نظر این داوران چهار بازی موفق به اخذ عنوان برترین‌ها شدند که کاملا نوآورانه مبتنی‌بر ایده‌های بومی طراحی و تولید شده‌اند.

بازی ایرانی «انگاره» که برگرفته از ظرایف معماری ایرانی طراحی و عرضه شده‌است، عنوان خلاقانه‌ترین بازی را از آن خود کرد. در بخش‌های دیگری بازی‌های "Live TV Tycoon" به عنوان خلاقانه‌ترین بازی موبایلی و «بدو دهقان بدو» به عنوان بهترین بازی موبایل معرفی و تجلیل شدند. همچنین بازی ایرانی "Grandom Overdrive" (خاله‌قزی) هم توانست عنوان برترین را از آن خود کند که جوایزی نفیس به همراه تندیس‌های TGC به این نفرات اهدا شد. لازم به ذکر است که از نفرات دوم نیز در هر بخش تجلیل به عمل آمد و به این افراد نیز جوایزی اهدا شد.

در میان شرکت‌های بازی‌سازی، یک بانوی ایرانی با بازی Live TV Tycoon توانست عنوان خلاقانه‌ترین بازی موبایلی را به دست آورد که نشان از ورود بانوان ایرانی در صنعت گیم دارد. باید امیدوار به افزایش تعداد بانوان بازی‌ساز ایرانی با عناوینی افتخار‌آفرین و بین‌المللی بود. شایان ذکر است که این بازی در کنار بازی «انگاره» توانست نظر داوران و سخنران خارجی از اروپا، آمریکا و ... را جلب کند.

منبع: خبرگزاری ایلنا

تصاویر مرتبط
تاریخ انتشار مطلب: 20 تیر 1396
بازدید ها: 311