اخبار اخبار

نقش شبکه ملی اطلاعات در ایجاد اشتغال

افزایش درآمد و اشتغال بر بستر شبکه ملی اطلاعات

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به نقش شبکه ملی اطلاعات در تحقق شعار امسال گفت: شکل‌گیری خدمات بومی بر بستر شبکه ملی اطلاعات، ایجاد اشتغال و رونق کسب‌وکار را به همراه دارد.

محمدجواد آذری جهرمی، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به نقش شبکه ملی اطلاعات در تحقق شعار امسال (اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال) اشاره کرد و گفت: کسب‌وکارهای اینترنتی می‌توانند منبع عظیم اشتغال باشند و رونق کسب‌و‌کار را در این بخش با ارائه خدمات بر بستر شبکه ملی اطلاعات به وجود آورند.

وی ادامه داد: از سال گذشته و پس از راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات با کاهش قیمت پهنای باند سعی کردیم سرویس‌های بومی بر بستر این شبکه شکل گیرد تا شاهد ایجاد اشتغال برای جوانان باشیم. به نحوی که با رشد ترافیک حاصل از سرویس‌های این حوزه ازجمله خدمات ویدئویی و اشتغال ایجاد شده در این بخش، درآمد بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات از ۲۰ هزار میلیارد تومان به ۲۵ هزار میلیارد تومان افزایش یافت.

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت به وجود پتانسیل بالای نیروی انسانی در این حوزه اشاره کرد و افزود: استعداد و ظرفیت نیروی متخصص در این بخش زیاد است، اما تاکنون موقعیت برای استفاده از این توان، کم بوده‌است. به همین دلیل ما به دنبال ایجاد فضا و ظرفیت‌سازی برای رونق کسب‌وکارها در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات هستیم.

وی گفت: : برای مثال شاهد تولید بیش از ۱۰۰ هزار اپلیکیشن اندرویدی در کشور هستیم و ۲۲ هزار گروه توسعه‌دهنده اپلیکیشن و ۱۰۰ هزار شغل، طبق گزارش مرکز آمار در این بخش ایجاد شده‌است.

معاون وزیر ارتباطات با تاکید بر اینکه تحقق شبکه ملی اطلاعات، اشتغال در حوزه فناوری اطلاعات را رقم زد، خاطرنشان کرد: برای اشتغال کسب‌وکارهای نوپا، ما زمینه‌ساز هستیم و با وجودی‌که نقش مستقیم نداریم، اما با کاهش تعرفه پهنای باند اینترنت، باعث کاهش تعرفه خدمات بومی در داخل کشور خواهیم‌بود تا درنهایت کاربر از محتوای داخلی مقرون‌به‌صرفه، استفاده کند.

آذری جهرمی گفت: مصرف خدمات بومی داخل کشور با ایجاد کسب‌وکارهای داخلی و نوپا موجب تحقق شعار «اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال» خواهد‌شد. به همین دلیل ما به عنوان محرک ایجاد این فضا، این موضوع را جدی‌ترین دستورالعمل برای سال جاری درنظر گرفته‌ایم.

منبع: خبرگزاری مهر

تصاویر مرتبط
تاریخ انتشار مطلب: 23 خرداد 1396
بازدید ها: 243